Aktuální ceny: Cena zlata 1712.54 USD/oz   Cena stříbra 20.775 USD/oz   USD 24.980 Kč   EUR 24.480 Kč  
Nákup v  

Mexická mincovna vydává 1Kg stříbrnou minci Aztécký kalendář

16.6.2011
Sun_stone_aztec Casa de Moneda (Mexická mincovna) vyrobila nádherné jedno kilové stříbrné mince ve špičkové kvalitě proof, inspirovaná jedním z nejzajímavějších archeologických nálezů Aztécký kalendář.

Casa de Moneda (Mexická mincovna) vyrobila jedno kilové stříbrné mince, inspirovaná jedním z nejzajímavějších archeologických nálezů Aztécký kalendář.

Stříbrná 1Kg mince pro rok 2011 zobrazuje kamenný Aztécký kalendář, který byl vytesán kolem roku 1479 ( domnívají se experti ) a pohřben pod centrálním náměstím v Mexiko city kde byl objeven v roce 1790. Kámen měří v průměru 365,76 cm, silný je 121.92 cm a váží přes 22 tun.

Kamenný kalendář mohl sloužit jako pomník nebo i jako obětní oltář. Bůh slunce Tonatuih je zobrazen ve středu artefaktu a v každé ruce drží lidské srdce, zároveň je obklopen čtyřmi čtverci reprezentující předchozí stvoření, které zanikly mocí jaguárů, větru, deště a vody. Další reprezentací je právě Aztécký kalendář, který zobrazuje 18 měsíců, každý 20 dnů dlouhý, plus 5 "nešťastných" dní což v součtu dává 365 dní. Nakonec vidíme dva hady tváří v tvář a vytesaný datum umístěný mezi jejich ocasy.

Líc jedno kilové stříbrné mince zobrazuje již zmíněný Aztécký kalendář a 11 národních erbů kolem orla s hadem v zobáku je vyobrazeno na rubu mince. Mince o průměru 110 mm patří k jedním z největších na světě jsou raženy z 99.9% ryzího stříbra ve kvalitě proof, v nominální hodnotě 100 dolarů a vydány v nákladě pouze 1500 kusů pro celý svět. Stříbrná 1Kg mince je dodávána s číslovaným certifikátem věrohodnosti, 65 stránkovou ilustrovanou knihou a kvalitním výstavním stojánkem.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.236.52.68

Holoubek koncern