Aktuální ceny: Cena zlata 1631.49 USD/oz   Cena stříbra 18.529 USD/oz   USD 25.490 Kč   EUR 24.560 Kč  
Nákup v  

Medaile s chybou

4.12.2008

Ražby s nízkým nákladem jsou vždy mezi sběrateli velmi ceněnz a vyhledávánz. Když se k nízkému nákladu ještě přidá chyba ve zpracování motivu, je taková ražba doslova raritou a její cena mnohokrát překoná tu původní.

Ražby s nízkým nákladem jsou vždy mezi sběrateli velmi ceněny a vyhledávánz. Když se k nízkému nákladu ještě přidá chyba ve zpracování motivu, je taková ražba doslova raritou a její cena mnohokrát překoná tu původní.

Samotnému provedením ražby předchází řada kontrol zadavatelem, výrobcem, zpracovateli motivu, i přesto se na medaili chyba objevila. Jde o medaili Josefa Pfeiffera vydaná k příležitosti 200. výročí povýšení Jablonce nad Nisou z obce na město, jehož výrobu si u České mincovny zadalo právě město Jablonec nad Nisou.

Chyba ve zpracování motivu se týká letopočtu umrtí prvního starosty Jablonce nad Nisou. Podle data na medaili zemřel první starosta Josef Pfeiffer o dva roky dříve než tomu bylo ve skutečnosti. To, že se na medaili nachází chybný údaj radnice přiznává na přiloženém certifikátu, kde je uveden správný údaj. To, že je na medaili chyba však nemá vliv na estetickou a uměleckou stránku jejího zpracování. Na medaili je vidět velká práce a umělecky zdařilé zpracování motivu. Svým zpracováním a myšlenkou tato medaile přesahuje medaili, kterou si nechal razit sousední Liberec. O ražbě města Liberce Vám přineseme více informací v jednom z následujících článků.

Související články:
Česká mincovna - na hranici možností II.
Česká mincovna - na hranici možností
Česká mincovna
Vítězství pro Českou mincovnu
Česká mincovna v roce 2009Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 100.25.42.211

Holoubek koncern