Aktuální ceny: Cena zlata 1710.01 USD/oz   Cena stříbra 20.411 USD/oz   USD 24.770 Kč   EUR 24.480 Kč  
Nákup v  

Kupujte zlato, měnová krize přichází

15.3.2012
wiener_coin_plus_munze_ost_bars_1oz Michael Green (autor knihy 'In Gold We Trust?' spolu s Matthew Bishopem) vysvětluje Gregg Greenbergovi proč měnová krize je nevyhnutelná a investoři se potřebují chránit zlatem.

V minulosti jsme několikrát varovali, že důsledkem dluhové krize v různých zemích světa bude devalvace měn a mezinárodní měnová krize. Pomalu, ale jistě se různí komentátoři nyní blíží k tomuto závěru.

kangaroo_zlata_mince_1oz

Podle nové knihy vydané tento měsíc v USA, 'In Gold We Trust?' (Věříme ve zlato?), měnová krize se blíží a lidé by měli nakupovat zlato, aby se ochránili.

Michael Green (autor knihy 'In Gold We Trust?' spolu s Matthew Bishopem) vysvětluje Gregg Greenbergovi proč měnová krize je nevyhnutelná a investoři se potřebují chránit zlatem. Bishop je US Business editor a šéf The Economist v New Yorku a Green je ekonom a autor.

"Zvykli jsme si na myšlenku, že papírové peníze vydané vládami jsou opravdu to co peníze jsou, ale pokud nemáte důvěru v tyto peníze tak musíte hledat alternativy."

"Kniha nestaví zlato do jakési pozice jenž se odehrávala v historii, ale přemýšlí o zlatu jako o prvním hybateli v novém vývoji peněz, kde budeme muset najít spoustu různých prostředků pokud se vládní krytí peněz zhroutí." Green říká, že "krize teprve začíná".

"Celá debata, která se odehrává mezi ekonomy ohledně toho zda inflace přichází nebo ne ... Alan Greenspan říká, že je to asi 12 nebo 13 kvartálů do expanze v QE (měnové politice), která povede k inflaci.

Zlato vs Měna

"Green si myslí, že spouští pro vlády bude začít dávat pozor na krizi - ať už to bude skok v úrokových sazbách nebo úplné opuštění amerických státních poukázek Číňany a co " je opravdu donutí, aby konečně vytáhli hlavu z písku a zaměřily se na měnovou krizi a pak na zlato? "

Green se odkazuje na názor o papírových měnách investora do zlata Thomase Kaplana. Kaplan řekl, že "všechny papírové měny jsou toaletní papír, ale dolar je dvojvrstvý" toaletní papír.

zlato_slitky_mince_perth_argor

"V jistém smyslu dolar je izolován. A tak máme tento paradox, že i když se nic nedělá s deficitem v USA kvůli problémům s eurem výsledek je, že dolar vlastně roste a zlato klesá."

"Jelikož se tato krize tzv. odkládá vzhledem k jedinečné povaze dolaru jako světové rezervní měny, uvidíme stále víc jak investoři hledají alternativy a zlato je rozhodně první alternativou a nebude poslední."Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.200.137.63

Holoubek koncern