Aktuální ceny: Cena zlata 1644.68 USD/oz   Cena stříbra 18.574 USD/oz   USD 25.410 Kč   EUR 24.560 Kč  
Nákup v  

Královská mincovna vydává sadu zlatých mincí Krugerrand

21.9.2009
President_Paul_KrugerZlaté mince Krugerrand se poprvé objevily v roce 1967.Byli to první uncové mince bez nominální hodnoty uznané jako legální měna. Jejich hodnota se určovala dle momentálního stavu zlata na trhu.

Zlaté mince Krugerrand se poprvé objevily v roce 1967.Byli to první uncové mince bez nominální hodnoty uznané jako legální měna. Jejich hodnota se určovala dle momentálního stavu zlata na trhu. Byla to taktéž první mince, která obsahovala přesně celou trojskou unci ( 31,1g ) ryzího zlata čímž rozpoutala velký rozruch na světových trzích zlata. Krugerrandy patří mezi nejoblíbenější zlaté mince světa a pravě proto tato nádherná sada čtyř zlatých Krugerrandů jistě velmi potěší.

1oz_krugerrand_2009

Jméno Krugerrand odráží barevnou historii mincí, zároveň vzpomíná na obrovská naleziště zlata ve Witwatersrand Basin v roce 1886 ( odkud byl vzat název 'rand' ) a taktéž vzdává poctu Paulu Kruegerovi, prvnímu prezidentovi Jihoafrické republiky. Všechny čtyři mince zobrazují na svém rubu portrét Paula Kruegera zhotovený Otto Schultzem. Vznešené zobrazení gazely na lícní straně mince, která je národním symbolem Jižní Afriky bylo vytvořeno Coertem Steynbergem během vlády Jiřího VI a nyní je pevně spjato se zlatými Krugerrandy.

set_of_krugerrand 2009

Mince jsou vydány o hmotnosti 1 unce, 1/2 unce, 1/4 unce a 1/10 unce ve kvalitě proof, raženy z 22 karátového zlata v limitovaném nákladě pouze 1000 sad v luxusních dřevěných krabičkách spolu s číslovanými certifikáty. Tyto mince jsou zaručeně skvělým dárkem pro milovníky zlata.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.90.95

Holoubek koncern