Aktuální ceny: Cena zlata 1712.21 USD/oz   Cena stříbra 20.752 USD/oz   USD 24.970 Kč   EUR 24.480 Kč  
Nákup v  

Korekce komodit?

7.7.2011
Silver_ing Protože komodity zaznamenaly významný propad, je užitečné podívat se na rozpětí obchodů, v jakých se pohybují. Zelená oblast v následujících grafech vyznačuje dvě směrodatné odchylky pod a nad 50denním klouzavým průměrem ceny dané komodity.

Protože komodity zaznamenaly významný propad, je užitečné podívat se na rozpětí obchodů, v jakých se pohybují. Zelená oblast v následujících grafech vyznačuje dvě směrodatné odchylky pod a nad 50 denním klouzavým průměrem ceny dané komodity (ropa, zlato, zemní plyn, stříbro, platina, kukuřice, měď, pšenice). Pohyb nad nebo pod takto vyznačenou hranici je považován za známku extrémní překoupenosti či přeprodanosti.

Grafy ukazují, že ropa je nyní extrémně přeprodaná, došlo k tomu tak poprvé od února. Ve stejné oblasti se obchoduje platina. Zlato se i přes současný pokles drží ve středu pásma. Zemní plyn se dostal z překoupené oblasti, naopak do hluboce přeprodané oblasti se dostala pšenice.

Todd Horwitz, hlavní stratég ve společnosti Adam Mesh Trading Group, k současnému vývoji uvedl, že ropa bude pravděpodobně nadále oslabovat. Důvodem je to, že ropa si nyní hledá svou úroveň poté, co byla její cena vyhnána nahoru obavami z přerušení dodávek. Cena se podle stratéga ustálí někde pod 90 dolary za barel. Neměl by na ni mít vliv ani kurz dolaru, protože v poslední době platí, že ať jde dolar kamkoliv, ropa klesá. Přispívá k tomu i skutečnost, že v USA je nyní ohromný nadbytek ropy. Horwitz se obecně domnívá, že komodity se momentálně blíží své férové hodnotě. Zároveň ale uvedl, že s končícím QE2 dosáhly komodity svého vrcholu a krátkodobě se dá čekat klesající trend jejich cen.

Komoditám se ve čtvrtek v rozhovoru pro Bloomberg věnoval i Marc Faber. Tomu se zdá být atraktivní zlato a stříbro, v následujících několika měsících se ale dá čekat jejich oslabení. Nevlastnit zlato znamená věřit centrálním bankéřům, a to dělat nechcete, uvedl investor. Fed by podle něho mohl tisknout další peníze, bude ale čekat, protože Ben Bernanke si je vědom toho, že tisk peněz vedl k nezamýšleným důsledkům.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.236.52.68

Holoubek koncern