Aktuální ceny: Cena zlata 1646.05 USD/oz   Cena stříbra 18.645 USD/oz   USD 25.450 Kč   EUR 24.610 Kč  
Nákup v  

Kolekce Australských zlatých mincí vydražena za $ 8,39 milionů

1.9.2009
AuctionNeuvěřitelná kolekce obsahující jedny z nejcennějších Australských zlatých mincí té nejvyšší kvality byla úspěšně prodána za 8.39 milionů dolarů.Tato kolekce byla antologií Australské zlaté měny od roku 1852 až do 1931.

Neuvěřitelná kolekce obsahující jedny z nejcennějších Australských zlatých mincí té nejvyšší kvality byla úspěšně prodána.

Aukce pořádaná v Monetarium (Australia) Pty Ltd. vydražila nejraritnější mince Austrálie přesně za $10,269,084 australských dolarů( taktéž $8.397 US ).australian quartermaster

Tato kolekce byla antologií Australské zlaté měny od roku 1852 až do 1931. Tony Richardson, ředitel Monetarium Pty Ltd, řekl," je to neobyčejný počin shromáždit tak vzácnou kolekci raritních mincí. Pochybuji, že se toto bude kdy opakovat."

Některé vydražené mince jsou nesmírně vzácné a existuje jen pár kusů: Adelaide Assay Office Ingots a Port Phillip Patterns jedny ze dvou pěti liber z roku 1852 a té nejvyšší kvality typu 1 a typu 2 Adelaide liber. Pro Austrálii jsou tyto mince připomenutím její mladé ekonomické nezávislosti. Léta byly nádhernou prezentací první australské měny a jsou jedny z nejcennějších a historicky nejvýznamnějších mincí.

Kolekce představuje kompletní sadu raritních Australských zlatých liber a půl liber: 1853 Proof/vzorek Sovereign a půl Sovereign, 1887 & 1902 Sydney mincovny (5 libra, 2 libra, Sovereign a půl Sovereign) Sady Proof, Proof 1920 Sydney mincovny Sovereign, Proof 1893 Melbourne mincovny půl Sovereign, několik chybných mincí, zdvojení ražby a různých odlišností.

australian quartermaster_ingot

Každá mince v kolekci měla dokument o původu, který je velmi důležitou součástí mince pro sběratele antiky. Před aukcí Tony Richardson řekl."Očekáváme, že aukce si získá velký zájem mezi numismatiky a investory z celého světa, kteří se neustále snaží obměňovat svá investiční portfólia a nalézt stabilní a bezpečný trh. Raritní mince a bankovky byly vždy bezpečným útočištěm pro mnoho investorů v minulosti a výsledky z nynějších prodejů indikují, že stále více investorů hledá opět tuto bezpečnost ."Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.90.95

Holoubek koncern