Aktuální ceny: Cena zlata 1763.1 USD/oz   Cena stříbra 19.675 USD/oz   USD 24.160 Kč   EUR 24.550 Kč  
Nákup v  

Jeff Nichols: Zlato je atraktivní pro dlouhodobé zákazníky

11.10.2013
shutdown_capitol_2013 NEW YORK: Zlato vypadá zranitelněji a volatilně v krátkodobém časovém horizontu, ale pro dlouhodobější kupující je tento žlutý kov velmi atraktivní, tvrdí Jeff Nichols, ekonom pro drahé kovy a generální ředitel ...
argor_eagle_wienwer_gold_bars_coins

NEW YORK: Zlato vypadá zranitelněji a volatilně v krátkodobém časovém horizontu, ale pro dlouhodobější kupující je tento žlutý kov velmi atraktivní, tvrdí Jeff Nichols, ekonom pro drahé kovy a generální ředitel American Precious Metals Advisors.

Ceny zlata by mohly zaznamenat významný nárůst v příštích 3 - 5 letech, protože velcí obchodníci na trhu s futures ještě nedávno prodávali a nyní opět pokračují v nákupech. Několik set tun investičního zlata putovalo z depozitářů v New Yorku, Londýně a dalších trezorů ze západu směrem na východ, převážně do Hong Kongu, Šanghaje a východoasijského regionu.

Když se sentiment mění a Západ se dívá na zlato příznivěji, asijští držitelé velmi pravděpodobně prodávat nebudou, s výjimkou mimořádných cenových úrovní, řekl Jeff Nichols.

Diskuse o zužování a nejistém vývoji na amerických fiskálních a dluhových frontách pravděpodobně budou v příštích týdnech řídit cenu zlata. Samozřejmě "shutdown" federální vlády - v závislosti na tom, jak dlouho bude pokračovat - bude mít negativní dopad na spotřebitelské výdaje, nezaměstnanost a hospodářskou činnost.

Čím déle to potrvá, tím méně je pravděpodobná nějaká bezprostřední změna měnové politiky USA. Federální rezervní systém nebude riskovat přijetí opatření, která by mohla vyvolat rozsáhlou recesi.

Vyhlídky do budoucna, jako jsou například indické festivaly a svatby související s poptávkou šperků a drahých kovů světových výrobců v očekávání vánočních a novoročních svátků; pokračující silná poptávka z Číny a oživení akvizic centrálních bank, by se měly opírat o cenu zlata a mohly by přispět k obnovení dlouhodobého stoupajícího trendu v ceně tohoto kovu, dodal Jeff Nichols.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.252.196

Holoubek koncern