Aktuální ceny: Cena zlata 1761.91 USD/oz   Cena stříbra 19.635 USD/oz   USD 24.150 Kč   EUR 24.530 Kč  
Nákup v  

Co se stane, až bankéři přestanou tisknout peníze

23.4.2015
logo_investujeme.cz Aktuální síla americké měny zdaleka neodpovídá ekonomickým datům. Je to smrtící mix, který jen zabírá se zpožděním. Ve světových bankách se rozšiřuje nový, doposud nedefinovaný ekonomický zákon: "Čím více natisknete ...

Aktuální síla americké měny zdaleka neodpovídá ekonomickým datům. Je to smrtící mix, který jen zabírá se zpožděním.

argor_gold_500g_bar

Ve světových bankách se rozšiřuje nový, doposud nedefinovaný ekonomický zákon: "Čím více natisknete nových finančních prostředků, tím hodnotnější a silnější měnu získáte." Stačí pouze některá ekonomická data zjednodušit, případně precizně vysvětlit veřejnosti.

V roce 2008, tedy v roce ekonomické krize, byla řada světových centrálních bank postavena před otázku "A co teď? A co dál?" FED, Bank of Japan, Bank of England a další centrální banky se rozhodly pro kvantitativní uvolňování (QE programy), resp. tištění nových peněz, jakožto alternativní nástroj měnové stimulace. A to v době, kdy se úrokové sazby začaly přibližovat k nule.

Nově vytištěné peníze byly použity k nákupu vybraných státních dluhopisů s cílem zvýšit inflaci, zastavit pokles spotřebitelských cen a zároveň pomoci vývozcům zvýšit objem tržeb, a tím podpořit další produkci a další investice. Žádná ekonomická poučka však neříká, že když toto tištění peněz ukončíte, vaše měna výrazně vzroste, v případě amerického dolaru i o několik desítek procent.

Aktuální síla dolaru vychází ze slabosti hlavních světových měn (rubl, yen, euro) a ze "skvělé" interpretace ekonomických dat zaměstnanosti (součástí oficiálních statistik jsou i tzv. part-time úvazky). K tomu dodáte křehký hospodářský růst a naivitu účastníků trhu. Chutný, ale smrtící dolarový koktejl je hotov.

Celý článek je možné si přečíst zde na serveru Investujeme.cz:
Co se stane, až bankéři přestanou tisknout penízeOvěřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.252.196

Holoubek koncern