Aktuální ceny: Cena zlata 1660.63 USD/oz   Cena stříbra 19.028 USD/oz   USD 25.130 Kč   EUR 24.580 Kč  
Nákup v  

Cena zlata stoupá zatímco Euro vyčkává

15.6.2012
greece_euro_crisis Zlato stále stoupá a to nad hranici 1.620 dolarů za unci. Víkendové řecké volby, španělská půjčka a vzdor eura vůči dolaru - zlato jako vždy potvrzuje, že je ve chvílích nejistoty bezpečným útočištěm pro investory.

Zlato stále stoupá a to nad hranici 1.620 dolarů za unci. Víkendové řecké volby, španělská půjčka a vzdor eura vůči dolaru - zlato jako vždy potvrzuje, že je ve chvílích nejistoty bezpečným útočištěm pro investory.

american_buffalo_1oz_zlata_investicni_mince

Tento týden se zisky pevně opíraly o spekulace, že Federální rezervní systém spustí nové kolo kvantitativního uvolňování, což znamená tištění peněz, následují slabé maloobchodní a inflační ukazatele, které byly zveřejněny ve středu.

Spotová cena zlata vzrostla až o 0,2 procenta na $ 1,620.50 za unci v 0740 EDT a americké gold futures pro srpnové dodání vzrostly o 2,10 dolarů na $ 1,621.50 unci. Spotové ceny vzrostly o 1,6 procenta tento týden, ale obchodování je opatrné kvůli nadcházejícím řeckým volbám.

"Výsledek hlasování bude velmi důležitý nejen pro zlato, ale pro všechny finanční trhy," řekl RBS analytik Nikos Kavalis. "Pokud dojde ke zklamání, můžeme očekávat masivní výprodej na všech úrovních.

"(Ale), pokud získáme dobrý výsledek, neznamená to, že můžeme být v klidu, protože přesvědčit lidi o naší úsporné koalici bude bezesporu to nejtěžší."

Obavy z dluhové krize eurozóny jsou všude kolem nás. Euro krátce propadlo, ale rychle se zotavilo o 0,1 procenta oproti dolaru. Německé vládní futures dluhopisy byly těkavé, poté, co strávily dvě období pod velkým tlakem.

I když je příliš brzy na to myslet si, že německé spolkové dluhopisy ztrácejí status bezpečného přístavu, UBS, řekl: "... takový scénář by znamenal, že investoři by okamžitě hledali nová bezpečná místa kam zaparkovat své peníze. Vzhledem k tomu, že alternativy se stále snižují, zlato je definitivně jednou z nejlepších možností. "

Cena zlata v USD/Unce

kurz zlata 24h


Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.235.65.220

Holoubek koncern