Aktuální ceny: Cena zlata 1642.13 USD/oz   Cena stříbra 18.546 USD/oz   USD 25.480 Kč   EUR 24.590 Kč  
Nákup v  

Archeologové našli v Egyptě mince z období Josefa

9.10.2009
bibleArcheologové objevili staré Egyptské mince nesoucí jméno a podobu biblického Josefa, napsal deník Al Ahram v Kairu. Experti tvrdí, že mince byly objeveny mezi neroztříděnými artefakty v Egyptském muzeu.

Archeologové objevili stare Egyptské mince nesoucí jméno a podobu biblického Josefa, napsal deník Al Ahram v Kairu. Experti tvrdí, že mince byly objeveny mezi neroztříděnými artefakty v Egyptském muzeu.

Archeologové berou tento významný nález jako vědecký důkaz ( navzdory historikům ), že mince nesloužili jako legální platidlo, ale jako součást výměnného obchodu.

Období kdy Josef žil v Egyptě souhlasí s jinými mincemi raženy v té době,které byly nalezeny ve skladišti muzea, řekli badatelé.

"Důkladný průzkum ukázal, že mince obsahovaly rok ražby a jejich hodnotu a podobizny faraonů, kteří vládli v době ražby. Některé z těchto mincí jsou z období kdy Josef žil v Egyptě a nesou jeho jméno a portrét," napsal Al Ahram.

Objev ve skladišti vedl Dr. Sa'id Muhammad Thabeta aby se obrátil ke Koránským veršům, které popisují mince používané v dávném Egyptě.

Studie Dr. Thabeta ukázali, že to co spousta archeologů bralo jako různé ornamenty nebo uctívané artefakty, jsou ve skutečnosti mince. První fakt je, že mnoho těchto mincí bylo nalezeno na různých archeologických nalezištích a jako druhý fakt je oválný tvar , který má dvě tváře na každé straně: jedna strana s nápisem, zvaná popsaná tvář a druhá strana zvaná vyrytá tvář - zkrátka jako na mincích, které používáme dnes.

josef

Josef

Příběh obsažený na konci knihy Genesis vypráví následující: Josef jako Jákobův druhý nejmladší syn a prvorozený jeho milované Ráchel byl otcem milován, a to na úkor svých bratří. Jejich vzájemná řevnivost přerostla nakonec do takových rozměrů, že se bratři pokusili Josefa zbavit a prodali ho do Egypta jako otroka. Josef se však v Egyptě, pod Boží ochranou, vypracoval na nejvyššího otroka v domě Potifarově. Když se zalíbil jeho ženě, pokusila se jej svést, na což Josef nepřistoupil. Ze msty Potifarova žena Josefa nařkla, že ji chtěl znásilnit, a Josef byl uvržen do vězení.

Díky svému daru interpretace snů však za několik let správně vyložil sny svých spoluvězňů (královského kuchaře a číšníka) a později samotného faraona. Předpověděl sedm let úrodných a následujících sedm let bídy a byl proto pověřen jako nejvyšší správce Egypta, aby se postaral o přežití této země v dlouhé době neúrody. Dostává také nové jméno Cáfnat Pacanéach, "Spasitel světa". Když pak dolehl hlad i na Kenaán, kde žila jeho rodina, která jej považovala (kromě bratrů) za mrtvého a roztrhaného divou zvěří, odešli bratři nakoupit obilí do Egypta. Tam se setkali s Josefem, který vyzkoušel jejich povahu, a když se ujistil o jejich dobrém srdci a ochotě položit život jeden za druhého, dal se jim poznat. Bratři se smířili a celá rodina i s otcem Jákobem se přestěhovala do Egypta, do země Gošen v oblasti nilské delty.

Tento příběh kromě příhody o Josefovi a jeho bratřích vypráví o tom, ja se vlastně Hebrejci (budoucí Izraelité) dostali do Egypta, odkud pak vyšli o mnoho let později pod vedením Mojžíše.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.90.95

Holoubek koncern