Aktuální ceny: Cena zlata 1752.58 USD/oz   Cena stříbra 21.261 USD/oz   USD 23.420 Kč   EUR 24.320 Kč  
Nákup v  

Anglická mincovna vydává zlatý Sovereign 2010

11.12.2009
st_george_dragonPo staletí zlato bylo velmi žádáno pro svou krásu a hodnotu. Tato historická zlatá mince precizně ražena z 22 karátového zlata vydaná pro rok 2010 je opět zhotovena se slavným vyobrazením sv. Jiří a draka.

Po staletí zlato bylo velmi žádáno pro svou krásu a hodnotu. Tato historická zlatá mince precizně ražena z 22 karátového zlata vydaná pro rok 2010 je opět zhotovena se slavným vyobrazením sv. Jiří a draka.

Je to vůbec poprvé co byly použity nástroje z 19.století do moderní výroby, zapůjčené z muzea (The Royal Mint at Tower Hill), které používal samotný Benedetto Pistrucci a tím se přiblížily k mistrovskému dílu sv. Jiří s drakem ve vší slávě.

 zlatý Sovereign 2010

Zlaté Sovereigny 19.století

Součástí reformy v roce 1816, William Wellesley Pole - Mistr Královské mincovny chtěl aby mince měly tu nejvyšší kvalitu a tak zaměstnal italského Mistra rytce Benedetto Pistrucci aby jeho touhy proměnil ve skutečnost. Následující rok Pistrucci vytvořil sv. Jiří v boji s drakem pro zlatý sovereign, návrh který byl tak krásný, že přetrval až do dnešních dnů. Během let jeho originál byl jemně upravován až se vyvinul v design, který známe nyní.

Mince z 22 karátového zlata o průměru 22,05mm a váze 7.99g je dodávána v prezentační krabičce spolu s certifikátem Anglické královské mincovny.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.197.198.214

Holoubek koncern