Aktuální ceny: Cena zlata 1660.63 USD/oz   Cena stříbra 19.028 USD/oz   USD 25.130 Kč   EUR 24.580 Kč  
Nákup v  

Americká vláda je bez peněz - co bude dál?

2.10.2013
shutdown_capitol_2013 WASHINGTON: Americké vládě se nepodařilo dosáhnout dohody o financování federální agentury poté, co se Kongres hořce rozdělil a nedokázal akceptovat zdravotnickou reformu prezidenta Baracka Obamy ...

WASHINGTON: Americké vládě se nepodařilo dosáhnout dohody o financování federální agentury poté, co se Kongres hořce rozdělil a nedokázal akceptovat zdravotnickou reformu prezidenta Baracka Obamy, takzvanou "Obamacare". Začala tedy platební neschopnost USA, poprvé po 17 letech!

argor_zlata_cihla_500g_100g

Několik hodin před půlnocí Republikánský Dům podal svůj třetí návrh za poslední dva týdny. Stejně jako předchozí návrhy, i ten nový usiloval o podkopání zákona o cenově dostupné péči, která vyžaduje, aby všichni Američané získali zdravotní pojištění.

Demokraticky vedený Senát rychle tento návrh zamítl na partajním hlasování. Senátní většinový lídr Harry M. Reid (D-Nev.) vyzval sněmovnu, a konkrétně Johna A. Boehnera (R-Ohio), opustit tento útok na zdravotnický zákon a udržet tak vládu otevřenou. Reid varoval: "Odpovědnost za tento republikánský "Shutdown" (vypnutí) vlády bude v jeho rukou."

Boehner se odmítl vzdát a místo toho získal v 1 hodinu ráno souhlas partaje, která zažádala o zvláštní schůzku Senátu v nejbližších dnech, aby nadále řešila rozdíly mezi těmito dvěma stranami, přičemž tím nechal v "limbu" osud milionů federálních pracovníků a služeb, které poskytují.

Krátce před půlnocí rozpočtový úřad Bílého domu vydal memorandum, které nařizuje agenturám "uskutečnit plány řádného ukončení kvůli absenci prostředků."

Toto znamená, že 800.000 federálních zaměstnanců má od úterý neplacené volno. Národní parky, památky a muzea, stejně jako většina federálních úřadů, se zavřou. Desítky tisíc kontrolorů letového provozu, vězeňské stráže a pohraničníci budou muset sloužit, ale jejich plat může být opožděný. Mnohá plánovaná kongresová slyšení budou taktéž odložena.

V pondělí Kongres ještě v rychlosti schválil a poslal do Bílého domu dohodu o vydávání vojenských výplat. Obama varoval, že širší ekonomika, která se konečně začíná vzpamatovávat z šoků v uplynulých šesti letech, by mohla dostat obrovský zásah, pokud Kongres brzy nevyřeší tuto patovou situaci "Největšího zaměstnavatele Ameriky."

"Nechat vládu otevřenou není pro mě ústupek. Nechat životně důležité služby, provoz a stovky tisíc Američanů v práci není něco, co se bere na lehkou váhu, ale je to naše základní odpovědnost," řekl Obama v prohlášení v pondělí večer v Bílém domě.

Republikáni předpovídají, že tento "Shutdown" bude trvat nejméně týden. Jen zlomek z nich byl v Capitol Hill v letech 1995 a 1996, když republikáni dovedli kongres k uzavření vlády kvůli sporu o rozpočet s demokratickým prezidentem. Mladší zákonodárci nepamatují jak bolestivé následky toto vypnutí způsobilo, řekl starší z republikánů. A mnozí z nich nyní zpochybňují obecné přesvědčení, že uzavření oslabilo republikánského kandidáta na prezidentský úřad v roce 1996 a málem ztratili stranickou kontrolu nad Sněmovnou.

"Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky." Albert EinsteinOvěřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.235.65.220

Holoubek koncern