Aktuální ceny: Cena zlata 1778.64 USD/oz   Cena stříbra 20.239 USD/oz   USD 23.980 Kč   EUR 24.430 Kč  
Nákup v  

Americká mincovna oznamuje platinovou minci Eagle

27.11.2009
platinum_eagleDnes americká mincovna představila návrh pro rub nové platinové mince Eagle v kvalitě proof spolu s detaily o vydání.Inspirací pro návrhy se staly příběhy napsány hlavním soudcem Spojených států  John G. Robertsem.

Dnes americká mincovna představila návrh pro rub nové platinové mince Eagle v kvalitě proof spolu s detaily o vydání.

Americká mincovna spouští v tomto roce  novou sérii platinových mincí Eagle, které budou  vydávány každý rok po dobu šesti let a tematicky se budou týkat Americké demokracie. Inspirací pro návrhy se staly příběhy napsány hlavním soudcem Spojených států  John G. Robertsem. V kompletní sérii budou na rubových stranách platinových mincí tato témata:

2009 - To Form a More Perfect Union (Formování lepší unie)
2010- To Establish Justice (Nastolit spravedlnost)
2011- To Insure Domestic Tranquility ( Zajistit klid v rodinách)
2012- To Provide for the Common Defense ( Poskytnout společnou obranu)
2013- To Promote General Welfare (Propagovat sociální péči)
2014- To Secure the Blessings of Liberty to Ourselves and our Posterity
( Zabezpečit svobodu pro nás a naše potomky )2009-platinum-eagle

Platinová mince Eagle 2009 kvality proof zobrazuje čtyři obličeje různé rasy s vlasy vlajícími ve větru a spojující se jejich konečky. Tento návrh reprezentuje odlišnost národa a zároveň symbolizuje "To Form a More Perfect Nation." (Formování lepšího národa). Rub byl navržen autorkou americké mincovny Susan Gamble a zhotoven Phebe Hemphill.

Líc mince bude tradičně již od roku 1997 zobrazovat sochu svobody od rytce a designéra John Mercanti. Americká mincovna začne s prodejem platinové mince Eagle 3. prosince 2009, cena se bude pohybovat kolem 1500 USD podle cen platiny na světových trzích a bude vydána v nákladě pouze 8000 kusů.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 18.207.157.152

Holoubek koncern