Aktuální ceny: Cena zlata 1644.94 USD/oz   Cena stříbra 18.616 USD/oz   USD 25.440 Kč   EUR 24.610 Kč  
Nákup v  

Abraham Lincoln - stříbrná pamětní mince 1$

21.11.2008

Vzhled nové stříbrné pamětní mince pro rok 2009 byla ve středu Americkou mincovnou odhalena při Slavnostním ceremoniálu na Vojenském národním hřbitově v Gettysburgu v Pennsylvánii.

Vzhled nové stříbrné pamětní mince pro rok 2009 byla ve středu Americkou mincovnou odhalena při Slavnostním ceremoniálu na Vojenském národním hřbitově v Gettysburgu v Pennsylvánii. Tento stříbrný pamětní dolar doplňuje tematicky plánované vydání pamětních centů, čímž je dvousté výročí narození Abrahama Lincolna. O vydání pamětních centů jsme Vás již na našich stránkách informovali v jednom z našich článků.

Líc mince zobrazuje portrét Abrahama Lincolna, jenž byl inspirován známou sochou známého sochaře Chestera Frenche ve Washingtonu, D.C. Portrét na minci zpracovali umělec Justin Kunz a medailér Don Everhert.

Rub mince byl navržen medailéristkou Phebe Hemphill. Zobrazuje nápis se 43. slovy: ?WE HERE HIGHLY RESOLVE THAT THESE DEAD SHALL NOT HAVE DIED IN VAIN - THAT THIS NATION, UNDER GOD, SHALL HAVE A NEW BIRTH OF FREEDOM - AND THAT GOVERNMENT OF THE PEOPLE, BY THE PEOPLE, FOR THE PEOPLE, SHALL NOT PERISH? , který je uzavřen ve vavřínovém věnci. Po tímto vyobrazením je Lincolnův podpis.

Emisní plán pamětních mincí Americké mincovny pro rok 2009 také obsahuje pamětní stříbrnou minci věnovanou Louisi Braillovi. Zvláštností této mince je, že zpracovává braillovo písmo.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.90.95

Holoubek koncern