Aktuální ceny: Cena zlata 2355.175 USD/oz   Cena stříbra 30.666 USD/oz   USD 23.120 Kč   EUR 24.770 Kč  
Nákup v  

Zlato, nebo kryptoměny: Který investiční artikl nabízí zářnější budoucnost?

Blog
5.5.2023 | Zlaťáky

Současná ekonomická situace je pro mnoho spotřebitelů noční můrou. Ceny rostou, dluhy bobtnají, peníze ztrácí na hodnotě. Svůj podíl na tom má inflace, která je aktuálně na 16%. Investoři proto rychle hledají způsoby, jak své úspory nejen ochránit, ale v nejlepším případě také zhodnotit. A odpověď častokrát nachází v investici do kryptoměn a vzácných kovů.Vzácné kovy a kryptoměny dodnes soupeří o přízeň investorů. Na jedné straně stojí tradiční žlutý kov, který se těží už tisíce let a nejde uměle vytvořit. Na druhé straně digitální měna bitcoin, která vznikla v roce 2009 a funguje nezávisle na centrálních bankách. Oba artikly mají obrovský investiční potenciál, a proto pro mnoho investorů představují dokonalou příležitost ke zhodnocení. Otázkou zůstává, zda se vyplatí investovat do moderního bitcoinu, nebo vsadit na tradiční zlato.

Proč investovat do zlata?

Zlato je jeden z mála drahých kovů, který si udržel svou hodnotu po dlouhá tisíciletí. Svou zásluhu na tom mají jeho vlastnosti, které spočívají ve vzácnosti, trvanlivosti a poddajnosti. Je dost vzácné na to, aby neztrácelo na hodnotě, ale zároveň dost dostupné, aby úplně nevymizelo – jako například rhodium. Navíc spolehlivě odolává inflaci a jeho cena se stále zvyšuje.

Toto tvrzení potvrzují i aktuální statistiky, podle nichž zlato zaznamenalo v roce 2020 rekordní růst. Jeho cena se přehoupla přes 2000 USD/Oz., čímž dosáhla historického maxima. V roce 2021 sice klesla na 1 880 USD/Oz., ale z hlediska investic je stále horké želízko v ohni.

Zlato a důvody, proč do něj investovat

Proč investovat do bitcoinu?

Bitcoin je na trhu necelá dvě desetiletí, ale to mu stačilo na to, aby vzbudil rozruch a zapsal se na seznam nejatraktivnějších investicí. Ti, co do něj vložili důvěru hned na začátku, si o několik let později přišli na neuvěřitelné jmění.

„Co se nevýhod týče, investice do bitcoinu jsou rizikovější než u zlata, neboť jeho hodnota se mění výrazně rychleji. Je tedy zřejmé, že jsou zapotřebí znalosti a technické dovednosti, jinak o svůj zisk může investor snadno přijít. Navíc v době masivního výkyvu (viz rok 2021) bývá nákup či prodej bitcoinu značně problematický“, říká Ing. Jakub Petruška ze společnosti Zlaťáky.cz . Konkrétní nebezpečí například ukázal útok hackera z roku 2019.

Vše záleží na preferenci a instinktu

Aktuální vývoj je pro investory zajímavý a rozhodně se vyplatí sledovat. Kartami zamíchala hlavně koronavirová pandemie, díky níž hodnota zlata i bitcoinu rapidně vzrostla. I proto vypadá budoucnost kryptoměn a zlata slibně. Rostoucí inflace, zadlužení, pokračující nejistota na trhu či uvolněná fiskální politika hrají v jejich prospěch.

Pokud vás toto téma zajímá, doporučujeme si přečíst naši odbornou analýzu trhu o vývoji hodnoty zlata a bitcoinu.Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 100.28.2.72

Holoubek koncern