Aktuální ceny: Cena zlata 1948.01 USD/oz   Cena stříbra 23.583 USD/oz   USD 22.030 Kč   EUR 23.620 Kč  
Nákup v  

Zlatá mince Wiener Philharmoniker je sázkou na jistotu. Co o ní víte?

Blog
16.1.2023 | Zlaťáky

Investiční zlaté mince jsou jednou z nejoblíbenějších možností investování do zlata už jen proto, že nepodléhají DPH. Není ale zlato jako zlato a některé kousky jsou oblíbenější než jiné.Nejen na českém trhu mají výsadní postavení mince Wiener Philharmoniker rakouské mincovny Münze Österreich. Zajímá vás proč?

Co možná nevíte o minci Wiener Philharmoniker?

První mince byla v prodeji 10. října 1989. Postupně se stala jednou z nejoblíbenějších investičních mincí. V Rakousku jsou tyto mince zákonnými platidly a jejich ryzost, obsah drahého kovu a hmotnost zaštiťuje rakouská vláda. Mince je ražená z nejčistšího 99,99% 24karátového zlata v 5 velikostech a hmotnostech. Předlohou pro tuto minci se stala Vídeňská filharmonie, která je považována za jeden z nejlepších symfonických orchestrů v oblasti klasické hudby na světě.

Po zavedení eura 1. ledna 2002 už není nominální hodnota mincí vyjádřena v rakouských šilincích, ale v eurech. Jako zákonná platidla by měla platit ve všech zemích, kde funguje euro jako měna.

Wiener Philharmoniker 1 oz se nemění

Od prvního vydání je motiv stále stejný. Na rubové straně jsou zobrazeny nástroje slavného vídeňského orchestru a nápis Wiener Philharmoniker. Lícovou část zdobí velké varhany ze Zlatého sálu sídla filharmonie ve vídeňském Musikvereinu. Součástí jsou také nápisy REPUBLIK ÖSTERREICH, údaje o hmotnosti, roku vydání a nominální hodnotě.

Zlatá investiční mince Wiener Philharmoniker 1 oz byla podle World Gold Council v letech 1992, 1995, 1996 a 2000 nejprodávanější zlatou mincí na světě.

Proč investovat do zlaté mince Vídeňské filharmonie?

Mince Philharmoniker jsou vysoce likvidní. Lze je snadno koupit a kdekoliv prodat. Jde o výhodnou investici, jelikož neplatíte DPH a nepřiplácíte ani za sběratelskou hodnotu, protože cena se odvíjí od aktuálního kurzu zlata.

Zlaté mince Wiener Philharmoniker jsou krásné na pohled a zároveň promyšlenou investicí nebo hodnotným darem.
Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.235.40.122

Holoubek koncern