Aktuální ceny: Cena zlata 1848.62 USD/oz   Cena stříbra 22.18 USD/oz   USD 23.020 Kč   EUR 24.380 Kč  
Nákup v  

Zlatá mince s diamanty k výročí Jamese Bonda. Nechte se jí okouzlit!

Blog
18.4.2023 | Zlaťáky

Exkluzivní sběratelská mince je vyrobena k výročí prvního filmu s legendárním agentem Jamesem Bondem, kterého na plátně ztvárnil herec Sean Connery. Milujete i vy filmovou sérii s agentem 007? Nenechte si ujít tento povedený sběratelský kousek!Uplynulo 60 let od uvedení první filmové bondovky s názvem Dr. No, která dodnes neztratila nic ze svých kvalit. Literární postava z pera spisovatele Iana Fleminga se dočkala už několika představitelů a tajný agent Jejího Veličenstva se pro mnohé stal legendárním hrdinou.

Zlatá mince s diamanty k výročí Jamese Bonda 2022 ve variantě Proof

Zlatá mince s diamanty vznikla jako třpytivá pocta nejslavnějšímu filmovému agentovi. Na plátna kin ho poprvé přivedli Albert R. Broccoli a Harry Saltzman v roce 1962.

Úchvatná mince pochází z australské mincovny Perth Mint. Na trh přišla v roce 2022 s váhou 167,533 g v nejvyšší ryzosti 99,99 %. Velkolepý kousek má na rubu v pozadí názvy všech 25 bondovek. Na pozadí je umístěna číslice 60 vyrobená z bílého zlata, na níž je umístěno logo 007 s motivem zbraně. Osazeno je 0,24 karátovými bílými brilianty technikou pavé.

Líc zobrazuje portrét královny Alžběty II., iniciály autora mince Iana Rank-Broadleyho a nápis QUEEN ELIZABETH II, TUVALU. Nechybí údaj o nominální hodnotě 500 DOLLARS, rok emise 2022 a informace o váze a ryzosti.

Investiční slitky na počest Jamese Bonda

Ani ti, kdo preferují investiční slitky před mincemi, o oblíbeného hrdinu do své sbírky nepřijdou. V limitované edici Jamese Bonda 007 vyšly stříbrné i zlaté. Pokud fandíte filmu Diamanty jsou věčné (v originále Diamonds Are Forever), můžete mít slitek, který byl vydán k 50. výročí jeho vzniku. Na svrchní straně slitku je jemná textura malých briliantů a v popředí logo 007 s motivem zbraně a logo mincovny THE ROYAL MINT. Na zadní straně je název filmu a opakující se slovo FOREVER.

Další alternativou jsou slitky vydané k filmu Není čas zemřít (v originále No Time To Die) s povrchovou úpravou kombinující matné a světlé části. Pozadí slitku tvoří koláž z názvů filmů podle propagačních plakátů, do popředí vystupuje logo 007 a logo mincovny. Z druhé strany je vyryt název filmu.
Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.200.101.84

Holoubek koncern