Aktuální ceny: Cena zlata 1948.01 USD/oz   Cena stříbra 23.583 USD/oz   USD 22.030 Kč   EUR 23.620 Kč  
Nákup v  

Rok Králíka 2023: nová mince v lunární sérii. Nechte se jí okouzlit i vy!

Blog
27.1.2023 | Zlaťáky

Lunární série zlatých a stříbrných mincí je mezi investory nesmírně oblíbená. V současnosti probíhá prodej již třetí řady těchto mincí. Nyní přichází Rok Králíka a s ním i mince s rytinou stejnojmenného zvířete.
Řadíte se mezi sběratele mincí s obrázky zvířat z čínského zvěrokruhu? Jste každý rok součástí numismatické události roku, když australská mincovna Perth Mint vydává novou lunární minci? Pak by vám ani tato neměla uniknout.

Mince Rok Králíka 2023

Zlatá mince Rok Králíka 2023 má velký potenciál jako investiční zlato a jde zároveň o sympatický sběratelský kousek. Vzhledem ke kvalitě provedení získáte malé umělecké dílo. Zlato má tu nejvyšší ryzost, tedy 99,99 %, a mince je zákonným australským platidlem.

Rubová strana mince nese rytinu dospělého králíka ve skoku. Součástí je čínský znak Králík, anglický nápis RABBIT 2023 a písmeno P značící mincovnu Perth Mint. Lícní strana znázorňuje podobiznu královny Alžběty II. od medailéra Jodyho Clarka, údaje o hmotnosti mince, její ryzosti a nominální hodnotě.

Zlaté slitky Rok Králíka 2023

Mimo mincí s touto tematikou si můžete zakoupit také zlaté investiční slitky v limitované edici. Zobrazují čínský lunární horoskop, jde v pořadí již o čtvrtý ročník série Limited Edition, která taktéž nyní oslavuje Rok Králíka. Slitky jsou vyrobené z 24karátového zlata a vydává je švýcarská rafinérie Argor-Heraeus SA.

Slitky odpovídají londýnskému standardu Good Delivery. Akceptují je na všech světových trzích. Na svrchní straně slitku najdete potřebné ochranné údaje: logo dodavatele, rafinéra, unikátní číslo, ryzost a váhu. Na zadní straně zlatého slitku Rok Králíka 2023 se nachází rytina králíka.

Výhodná koupě

Lunární série je oblíbená zejména díky svému vysokému zhodnocení a vysoké kvalitě provedení. Mnozí sběratelé mincí říkají, že ve výrobě pamětních mincí nemá mincovna Perth konkurenci. Jedná se o celosvětově známou a uznávanou investici s obrovskou poptávkou a likviditou.
Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.235.40.122

Holoubek koncern