Aktuální ceny: Cena zlata 2426.765 USD/oz   Cena stříbra 32.047 USD/oz   USD 22.700 Kč   EUR 24.670 Kč  
Nákup v  

Prodejte své mince rychle a bezpečně. Spolehněte se na výkup mincí

Blog
10.5.2023 | Zlaťáky

Patříte mezi hrdé majitele investičních kovů a hledáte příležitost, jak je co nejideálněji zhodnotit? Jedním z řešení je komisní výkup mincí, díky kterému rychle získáte své investované peníze zpět – a ještě navíc vyděláte. Přečtěte si, jaká pravidla se na tento obchod vztahují.Výkup mincí je ověřená služba, po které s oblibou sahají sběratelé a investoři. Hodí se v případě, že nemůžete najít správného kupce pro svou sbírku, nebo jednoduše potřebujete zainvestované peníze zpátky. Podívejte se, jak v praxi probíhá celý proces výkupu.

Podmínky pro výkup mincí

Abyste mohli využít možnosti komisního výkupu, stačí dodržet jen jednu zásadu: mince musí být v dobrém stavu. To znamená, že by kov neměl vykazovat známky poškození ani oxidace.

Jak probíhá výkup v 5 krocích

⦁ Vy jakožto majitel musíte své mince prodejci osobně předložit, případně vyplnit poptávkový formulář.

⦁ Rovněž můžete využít korespondenčního výkupu a minci zaslat obchodníkovi poštou.

⦁ Obchodník následně minci identifikuje – zohledňuje například ročník mince, původ, opis na minci, váhu, rozměry či celkový náklad.

⦁ Na základě identifikace vám sdělí cenový odhad.

⦁ Vy se rozhodnete, zda vám cena vyhovuje, či nikoliv.

⦁ Pokud budete souhlasit, obchodník s vámi sepíše výkupní smlouvu a domluví se na předání mincí a vyplacení peněz. Tento proces obvykle trvá 2-10 dní a dohodnutou částku následně obdržíte přímo na účet.

Co ovlivňuje cenu výkupu?

Majitelé mincí se častokrát ptají po ceníku, který by jim dal jasné odpovědi ohledně přibližné ceny za výkup. Některé mince a slitky mají garantovanou výkupní cenu. U konkrétního produktu, který vás zajímá, můžete najít v popisu částku, kterou při prodeji skutečně získáte.

U ostatních mincí, které nedisponují garantovanou cenou, při určování konečné ceny hraje roli zejména:

⦁ druh mince,

⦁ zachovalost,

⦁ náklad,

⦁ motiv,

⦁ zpracování (například Proof kvalita, Antique standard…),

⦁ aktuální poptávka.


Každý obchodník má jiné ceny

Důležité je vzít v potaz, že cena za prodej investičního zlata a stříbra se bude lišit u každého obchodníka. Vezměte v potaz i aktuální kurz drahého kovu za gram.

Zajímá vás výkup investičního zlata a stříbra? Přečtěte si více na stránce vše o výkupu mincí. Dozvíte se, jaké typy mincí přijímáme a kdy se dočkáte peněz. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat – osobně na pobočkách nebo prostřednictvím výkupního formuláře.
Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.229.117.191

Holoubek koncern