Aktuální ceny: Cena zlata 2407.215 USD/oz   Cena stříbra 29.117 USD/oz   USD 23.140 Kč   EUR 25.200 Kč  
Nákup v  

Procestujte svět se sběratelskými mincemi

Blog
28.5.2024 | Dominika Bártová, Zlaťáky.cz

Jedním z důvodů, proč lidé rádi cestují, je možnost spatřit na vlastní oči některé z unikátních světových památek. A protože není v lidských silách navštívit všechny architektonické, umělecké či technické skvosty, můžete to zkusit jinak. Společnost Zlaťáky.cz nabízí pestrou nabídku zlatých a stříbrných sběratelských mincích s vyobrazením slavných památek.
Začněte objevovat svět už nyní…

Reprodukce slavných památek a staveb na mincích nacházíme hluboko v dějinách — například více než dva tisíce let staré římské mince nabízejí spektakulární podívanou na nejvýznamnější konstrukce a budovy své doby a představují svého druhu unikátní studijní materiál pro historiky, archeology, architekty či kunsthistoriky.

Pozoruhodnou encyklopedií světových památek je ovšem i současný svět sběratelských mincí, na nichž najdeme jak historické monumenty a stavby z různých období, tak technické konstrukce, které nepřehlédnutelně ovlivnily podobu našeho světa — od Westminsterského opatství, přes synagogu v Jeruzalémě či zámek ve Versailles až po Eiffelovu věž v Paříži.

Sběratelské mince (nejen) pro milovníky historie

Pokud se zajímáte o anglickou historii, neměli byste přehlédnout například zlatou minci House of Windsor vydanou v roce 2017 Britskou královskou mincovnou ke 100. výročí současné vládnoucí Windsorské dynastie, jíž vévodí znak panovnické dynastie založené králem Jiřím V. Mince byla navíc vyražena v limitované sérii 750 kusů.

Ještě o poznání větší raritou — emitovanou v počtu pouhých 25 exemplářů tichomořským státem Šalamounovy ostrovy v roce 2021 — je stogramová zlatá mince věnovaná nejvýraznější církevní stavbě na Britských ostrovech, tedy Westminsterskému opatství. Pozoruhodnost stavby navíc podtrhuje použití inovativní mincovní techniky, při níž je motiv na minci vyražen ve čtyřech různých hloubkách, čímž vytváří podmanivý trojrozměrný efekt.

Milovníci francouzské historie a kultury by zase mohli ocenit trojrozměrný efekt zlaté mince Versailles, jejímž ústředním tématem je fascinující kupole Chrámu lásky ve versailleských zahradách doplněná tamní sochou Amora. I tato mince vydaná státem Šalamounovy ostrovy nabízí velmi omezený náklad, tentokrát 49 kusů pro celý svět.

Inovativní techniku ražby — tzv. Smartminting — a s ní spojený neobvyklý vzhled rubové strany mince přináší také stříbrná mince vydaná Cookovými ostrovy pro rok 2024. Tématem této stříbrné mince o váze 5 uncí je Eiffelova věž, tedy stavba, bez níž si už dnes Paříž nedokážeme představit, ačkoli ještě před půldruhým stoletím se o ní nikomu ani nezdálo.

Jedinečnou architektonickou památku připomínající kořeny naší kultury pak můžeme najít na zlaté minci vydané v roce 2014 Izraelskou národní bankou (v sérii „Jerusalem of Gold“), na jejíž rubové straně se nachází vyobrazení kdysi zničené a později opětovně znovu vystavěné jeruzalemské synagogy Churva. Minci můžete pořídit v luxusní dřevěné krabičce — samozřejmostí je také (stejně jako u všech ostatních zmíněných mincí) certifikát pravosti.

Jedna jediná mince, několik světových památek

Pokud byste se nemohli rozhodnout, kterou minci a kterou památku zvolit, máme pro vás řešení. Jedinečnou kilogramovou vypouklou stříbrnou minci s názvem Významné světové památky (Landmarks of the World) vydanou karibským státem Barbados, na níž najdete hned desítku fascinujících lidských výtvorů a staveb, které se zapsaly do dějin. Kolem mapy světa umístěné uprostřed mince jsou na vnějším okruží vyobrazeny následující památky: Tádž Mahal, Koloseum, Socha Svobody, zámek Schönbrunn, pyramidy v Gíze, Braniborská brána, Eiffelova věž, Velká čínská zeď, socha Krista Spasitele a Harbour Bridge.

A kdo ví, třeba vám tahle unikátní mince — emitovaná ve výrazně omezeném nákladu 199 kusů — jednou poslouží jako neobvyklý, leč inspirativní cestovní průvodce na cestách za jedinečnými světovými památkami.

Akce
Novinka
Limitovaná edice
Poslední kus!
Skladem
264 100 Kč   269 000


Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.210.151.5

Holoubek koncern