Aktuální ceny: Cena zlata 1971.51 USD/oz   Cena stříbra 23.245 USD/oz   USD 21.770 Kč   EUR 23.630 Kč  
Nákup v  

Proč se vyplatí investovat do zlata? A jak začít s jeho obchodováním?

Blog
6.1.2023

V období krize mnoho spotřebitelů hledá jistotu a způsoby, jak ochránit své úspory. Zatímco někteří se snaží hlavně šetřit, investoři vědí, že inflace tyto peníze rychle znehodnotí. Proto zkoumají další možnosti, které by jim mohly přinést zisk. A jednou z nich může být investování do drahých kovů.
Každý investor se poohlíží po vhodném aktivu, které mu v budoucnosti přinese ekonomický prospěch. Jednou z možností je třeba zlato. Jeho statistiky z posledních let jsou více než příznivé:

⦁ jeho cena se od roku 1971 zvyšuje o 10 % ročně,

⦁ dlouhodobá návratnost je podobná ve srovnání s akciemi, a dokonce vyšší než u jiných komodit,

⦁ v období krize – na rozdíl od dalších komodit – sílí.

Investování do zlata se proto zdá jako správný strategický krok.

Jak investovat do zlata

Pokud se rozhodnete pro spoření ve zlatě, musíte si dopředu ujasnit, o jaký druh investice máte zájem – zda vsadíte na fyzické zlato, nebo se pustíte do online obchodování na burze.

V prvním případě se setkáte s nákupem slitků, mincí či cihliček, které pak vydražíte v aukci nebo prodáte za výhodnou cenu (cena převyšující její nominální hodnotu). V druhém případě se jedná o elektronické formy obchodu, a to například CFD (kontrakt na vyrovnání rozdílů), ETF (burzovně obchodované fondy) a opce (cenné papíry).

Kde koupit investiční zlato

Investiční zlato můžete nakoupit v mincovnách, v autorizovaných obchodech nebo e-shopech. Zlaťáky.cz jsou partnerem ČNB a mnoha mincoven a najdete tu stovky zlatých mincí nebo slitků pro investiční účely. Cena těchto kousků se liší podle gramáže, ale také jejich vzácnosti – zde svou roli může hrát stáří mince, motiv nebo počet vyražených kusů.

Prozkoumejte naše portfolio zlatých mincí a slitků. Těšit se můžete na pestrý výběr od prestižních mincoven a bonus v podobě nízkých emisních nákladů. Správný výběr vás v budoucnu odmění příjemným zhodnocením.Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 18.206.92.240

Holoubek koncern