Aktuální ceny: Cena zlata 1848.62 USD/oz   Cena stříbra 22.18 USD/oz   USD 23.020 Kč   EUR 24.380 Kč  
Nákup v  

Liberec: Výstava unikátních zlatých mincí z kolekce “Velká pětka”

Novinka
1.6.2023 | Zlaťáky

Big Five neboli v překladu Velká pětka, tak se v profesionálním jazyce loveckých a turistických průvodců označuje pětice afrických zvířat, jejichž lov a případně pozorování je obzvlášť obtížné a nebezpečné. To ale neplatí u sběratelských mincí s podobou slona afrického, lva, nosorožce dvourohého, buvola afrického či levharta skvrnitého. Všechny pohromadě si je budete moci prohlédnout od čtvrtka 1. 6. do konce měsíce června v liberecké prodejně Zlaťáky.cz.408.684x271.941 (Original: 5087x3385)Unikátní jednouncové mince jsou vydané Republikou Pobřeží slonoviny a vyražené z nejčistšího 99.9% zlata v nákladu 199 ks pro celý svět. Kolekci doplňuje šestá mince, kde je vyobrazeno všech pět zvířat pohromadě.

V rámci výstavy se společnost Zlaťáky.cz rozhodla podpořit slony a lvy, tedy zvířata v Zoo Liberec, které se řadí do africké pětky, a to částkou v hodnotě 10 tisíc Kč. “Spočítali jsme si, že slonům by to mělo pokrýt zhruba týdenní náklady na potravu a lvům 9 denní náklady hlavně na maso, jehož ročně sní v částce okolo 200 tisíc Kč,” říká Martin Štich, ředitel společnosti Zlaťáky.cz, která v rámci svých aktivit pomáhá tam, kde je to třeba.

Motiv všech zvířat ze série “Big Five” obklopují údaje o váze a ryzosti, podpis autora návrhu Beniho Debackera a název belgické rytecké dílny P. de Greef s historií sahající až do roku 1890. Lícní strana vyobrazuje státní znak Republiky Pobřeží slonoviny s nápisy "REPUBLIQUE DE CÔTE D'IVOIRE", rok emise a nominál 100 CFA franků. Hrana mince je číslovaná.

Kromě zlatých uncových mincí se mohou sběratelé zaměřit také na pětiuncové mince ve stejném provedení. Tato série však není ukončena. Zájemci si ještě musí počkat na dvě mince z řady, a to na slona a minci, kde je všech pět zvířat pohromadě.

O výstavě "Velké pětky" informoval na svém webu také Liberecký deník. Článek si můžete přečíst zde.
Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.200.101.84

Holoubek koncern