Aktuální ceny: Cena zlata 2322.015 USD/oz   Cena stříbra 29.5445 USD/oz   USD 23.280 Kč   EUR 24.850 Kč  
Nákup v  

Jaké jsou nejproslulejší mincovny světa? Poznejte jejich historii

Blog
1.1.2023 | Zlaťáky

Existuje celá řada mincoven a rafinérií, které stojí za těmi nejzajímavějšími mincemi a slitky. Seznamte se s těmi nejslavnějšími, které uznávají investoři po celém světě.Jaká je historie nejznámějších mincoven?

1. The Perth Mint

Australská Perth Mint se proslavila, mimo jiné, výrobou největší zlaté mince na světě o ryzosti 999,9/1000 Au. Mincovna vznikla v 19. století jako pobočka Královské mincovny v Londýně. Zaměřuje se na rafinaci drahých kovů, vyrábí zlaté pruty, razí mince a orientuje se i na průmyslové výrobky.

2. Argor Heraeus SA

Švýcarská rafinérie byla založena v roce 1951 a zpracovává investiční zlaté slitky, investiční stříbro, platinu a další drahé kovy. Je akreditovaná na všech významných světových burzách a od roku 1961 také u LBMA ve zlatém a od roku 1992 ve stříbrném seznamu Good Delivery.

3. Münze Österreich

Rakouská mincovna vznikla v roce 1194. Ročně vyrobí asi 450 milionů mincí. Jedna z nejslavnějších je mince Maria Theresa Taler, která vznikla v roce 1780 po smrti císařovny, a hned po ní slavná zlatá mince Wiener Philharmoniker, pocházející z dílny této mincovny.

4. The Royal Mint

Britská královská mincovna vznikla už v roce 886. Je jedna z největších a technicky nejvyspělejších na světě. Ročně vyrobí přes 3,3 miliardy mincí. Vyrábí oběžné a pamětní mince, medaile a slitky.

5. PAMP Suisse

Společnost PAMP vznikla v roce 1977 ve Švýcarsku. Proslavila se technologií VERISCAN, která kontroluje jedinečnost mikropovrchu slitků a umožňuje okamžitě ověřit pravost. Hlavním jejím produktem jsou slitky s motivem Lady Fortuny.

6. The Canadian Royal Mint

Kanadská mincovna vznikla v roce 1908 v Ottavě. Zodpovídá za ražbu mincí v oběhu pro Kanadu, vyrábí mince v oběžné kvalitě i pro jiné národy a také světově proslulé zlaté a stříbrné mince Maple Leaf.

Chcete-li ochránit své úspory v budoucnu před inflací, nakupujte investiční zlaté a stříbrné mince od nejproslulejších mincoven.Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.236.83.14

Holoubek koncern