Aktuální ceny: Cena zlata 2362.535 USD/oz   Cena stříbra 30.7225 USD/oz   USD 23.090 Kč   EUR 24.780 Kč  
Nákup v  

Investiční mince a medaile se mohou lehce poškodit. Skladujete je správně?

Blog
13.2.2023 | Zlaťáky

Investiční mince a medaile jsou malá umělecká díla, která se často předávají v rodině z generace na generaci. Jelikož jde zároveň o drahé kovy náchylné k poškození, vyvstává otázka, jak je skladovat, aby k tomu nedošlo.Chcete zachovat své mince a medaile v bezvadném stavu? Myslete na správné skladování. Pomohou vám praktické etue, krabičky a kapsle.

Etue na medaile

Mince i medaile jsou často předurčené k zajímavému budoucímu zhodnocení pro jejich umělecké zpracování, renomé mincovny a autora, raritní emisní náklad. Aby v průběhu let nedošlo k jejich poškození, potřebujete správný obal. Může jít například o luxusní dřevěnou etui na mince, která je bezpečným úložištěm a zároveň působí reprezentativně.

Krabička je vyrobená z kvalitního dřeva, nemá žádný nápis a je tak určena k univerzálnímu použití. Velkou výhodou etue je dobré uložení mincí, medailí a jejich certifikátů.

Plastové kapsle na mince

Pokud hledáte malý a jednoduchý obal na mince, zvolte plastovou kapsli kulatého tvaru. Jsou vyrobené z krystalicky čistého akrylátu odolnému proti poškrábání. Až budete vkládat minci do kapsle, sahejte na ni raději v rukavicích, ať ji nějak nepoškodíte. Dejte si pozor při výběru správné velikosti kapsle. Musí odpovídat průměru a výšce mince. Pokud si nejste jistí svou volbou, obraťte se na prodejce a požádejte o radu.

Sběratelské knihy a další obaly na mince

Sběratelské knihy na mince jsou klasickou volbou pro uchovávání mincí. Vejde se vám do ní pohodlně větší množství mincí. Můžete si tvořit alba podobně jako ty z fotografií. Nemají ovšem tak reprezentativní vzhled jako různé dárkové krabičky a další obaly na mince, ať už jde o luxusní transparentní etue nebo elegantní koženkové krabičky.

Skladujte investiční mince a medaile ve správných podmínkách

Drahé kovy jsou v některých případech náchylné k oxidaci povrchu a k chemickým reakcím, které je mohou poškodit a snížit jejich hodnotu. Proto už při jejich zakoupení myslete na to, kde je budete uchovávat.
Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 100.28.2.72

Holoubek koncern