Aktuální ceny: Cena zlata 2355.95 USD/oz   Cena stříbra 30.6685 USD/oz   USD 23.120 Kč   EUR 24.770 Kč  
Nákup v  

Objevte kouzlo svatebních mincí: Jsou dokonalým dárkem pro novomanželský pár

Blog
17.7.2023 | Zlaťáky

Poohlížíte se po dárku pro novomanžele, který nepřijde vniveč? Máme pro vás tip na něco, co má vzpomínkovou, uměleckou i finanční hodnotu. Jsou to svatební mince, jejichž hodnota bude v budoucnosti jenom růst. Přečtěte si, jakou roli hrají ve světových kulturách.Na světě existuje mnoho tradicí, které formují svatební den novomanželů. Drtivá část z nich obsahuje určitý předmět, s nímž se pojí svatební rituál. V Mexiku to bývá například květinový řetěz, v Guatemale zvon a ve Walesu dřevěné lžíce. V nejedné světové kultuře figurují rovněž mince, které jsou symbolem bohatství a štěstí. Objevte, jakou úlohu a význam mají při svatebním rituálu v Anglii, Latinské Americe nebo Švédsku.

Světové tradice, kde svatební mince hrají prim

⦁ Anglie

„Něco starého, něco nového, něco vypůjčeného a něco modrého." To je rčení z anglického folklóru, které vzniklo již okolo roku 1800. Tím ale tato říkanka nekončí. Původní verze obsahuje ještě jedno pravidlo: „A v její botě stříbrná šestipence“.

Podle tradice vloží otec šestipenci do nevěstiny boty ještě předtím, než projde uličkou. Šestipence symbolizuje štěstí a tatínek tímto způsobem dává najevo, že své dceři přeje do manželství co nejvíce hojnosti.

⦁ Švédsko

Švédsko disponuje obdobným zvykem. V tomto případě dává matka do pravé boty nevěsty zlatou minci, otec do levé naopak stříbrnou minci. Obě z nich symbolizují jejich přání, aby se nevěsta nikdy neocitla bez peněz. Tato kouzelná tradice se ve Švédsku drží až do dnešního dne.

⦁ Španělsko a Latinská Amerika

Poslední příkladem je hispánský obřad, během kterého dostává nevěsta 13 zlatých mincí. Jsou symbolickou přísahou toho, že se o ni manžel finančně postará. Tento rituál je známý jako Las arras a nese si svou tradici už od doby starověkého Říma, kdy se mince rozlomila napůl a rozdělila se mezi nevěstu a ženicha. Tento akt byl známý jako Arrhae, což se do češtiny překládá jako závazek. 

Svatební mince představují krásný, a přesto praktický dar

Pokud si lámete hlavu nad tím, co dát novomanželům jako svatební dar, stříbrné či zlaté mince by mohly být tou správnou volbou. Nejsou jenom unikátním uměleckým dílem, ale také hodnotným dárkem, jehož cena v průběhu času poroste. V neposlední řadě je to nádherná památka na jejich sváteční den. U nás na e-shopu Zlaťáky najdete celou řadu zlatých či stříbrných pamětních mincí, které zdobí nejrůznější svatební motivy. V nabídce jsou designy se srdíčky, ale také s motivy ikonické královské svatby. Ať už zvolíte jakýkoliv model, dáváte novomanželům originální a hodnotnou pozornost, která jim v budoucnu může přinést zajímavé zhodnocení.Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 100.28.2.72

Holoubek koncern