Aktuální ceny: Cena zlata 2328.32 USD/oz   Cena stříbra 29.76 USD/oz   USD 23.040 Kč   EUR 24.820 Kč  
Nákup v  

Podívejte se, jaká česká města posloužila jako motivy pamětních mincí

Blog
10.8.2023 | Zlaťáky

Jste vášniví sběratelé tematických mincí a česká města ve své sbírce nemáte? Nenechte si ujít mince ze série Městské památkové rezervace. Co je na nich zajímavého?Motivy měst jdou vděčným tématem a objevily se už na československých mincích v prvorepublikové éře. Aktuální speciální série vydávaná Českou národní bankouletech 2021 až 2025 zobrazuje architektonické památky deseti vybraných měst.

Zlaté pamětní mince ze série Městské památkové rezervace

Zlaté mince z této série zobrazují nejvýznamnější architektonické památky deseti českých měst. První v sérii byly vydané mince Chebu a mince s Jihlavou. Na obou najdete na rubové straně název města, ročník ražby a koláž významných architektonických památek. Nechybí značka autora návrhu.

Upozornění:

Tento článek není investičním doporučením ani radou, jedná se pouze o názor autora na současnou situaci na trzích.  U investic je dobré mít vždy na paměti, že jejich historická výkonnost není ukazatelem ani zárukou výkonnosti v budoucnu. Hodnota investic může klesat i stoupat a návratnost investic není zaručena.

Lícní strana chebské mince zobrazuje komplex dřevěných krovů se zvířaty pocházejícími z českého státního znaku. Jihlavská mince má na líci sochu anděla na nebesích držícího městský znak v podobě, kterou měl v době baroka. Na obou mincích ještě najdete název série, nominální hodnotu a emitenta – Českou republiku.

Po Chebu a Jihlavě následují zlaté mince těchto měst:

⦁ Mikulov,

⦁ Litoměřice,

⦁ Kroměříž,

⦁ Hradec Králové,

⦁ Olomouc,

⦁ Moravská Třebová,

⦁ Štramberk,

⦁ Tábor.

Zlatá mince Pražský hrad v Proof kvalitě ze série Nejslavnější dominanty Evropy

Praha si zaslouží speciální minci a tato to určitě je. Jde o zlatou minci zobrazující panorama Pražského hradu v Proof kvalitě. Mince vyšla v ryzosti 999/1000 v roce 2008 a emitentem byla severoafrická Libérie. Na rubu je obrázek dominanty Prahy s nápisem CZECH REP. Na líci najdete znak Libérie, rok vydání, nominální hodnotu 12 DOLLARS a nápisy THE LOVE OF LIBERTY BROUGHT US HERE a REPUBLIC OF LIBERIA.

Sbírka zlatých mincí zobrazující významná česká města polahodí nejednomu oku. Je k chlubení, ale její koupí vám vznikne i výhodná investice, jelikož zlato je výborný uchovatel hodnoty. Ukládejte peníze bezpečně.Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.221.73.157

Holoubek koncern