Aktuální ceny: Cena zlata 2411.11 USD/oz   Cena stříbra 29.3885 USD/oz   USD 23.090 Kč   EUR 25.120 Kč  
Nákup v  

Agent Jejího Veličenstva na pražské prodejně Zlaťáky.cz

Zajímavost
30.8.2023 | Zlaťáky

Nepřekonatelný fenomén “James Bond” se pro naši společnost Zlaťáky.cz stal inspirací k uspořádání jedinečné výstavy. Na pražské prodejně v OC Sykora jsme slavnostně zahájili prezentaci unikátních zlatých a stříbrných investičních slitků a sběratelských mincí s tematikou britského agenta 007. S našimi milými a vzácnými hosty jsme tak mohli ocenit nejen práci světových mincoven, ale také si vychutnat neodmyslitelný bondovský koktejl - Vesper Martini.Atmosféru slavnostního večera rozzářila zlatá pětiuncová mince s brilianty. S emisním nákladem pouhých 60 kusů pro celý svět se jedná o opravdovou raritu na trhu s numismatikou Na rubové straně mince se rozkládá fascinující koláž názvů všech 25 kultovních "bondovek", které se zapsaly do filmové historie. Skvostným prvkem je číslovka 60, která odkazuje na kulaté výročí prvního filmu z roku 1962. Element je vyroben z bílého zlata a je doplněn o ikonické logo 007, osázené pravými brilianty. Portrét královny Alžběty II. na líci mince nesplňuje pouze náležitost platidla, ale může být také jedním z posledních odkazů na propojení tajného agenta a Jejího Veličenstva.

“Vystavené produkty vznikly nejen k 60. výročí populárních bondovek, které oslavily v loňském roce, ale také například u příležitosti 50. výročí filmu Diamanty jsou věčné z roku 1971 s hercem Seanem Connerym,” řekl při zahájení události ředitel společnosti Martin Štich. Tím upozornil na limitovanou edici investičních slitků z britské královské mincovny The Royal Mint. “Design slitků odráží motiv sedmé “bondovky”. Jejich svrchní stranu zdobí nezaměnitelná značka 007 s motivem zbraně a logo mincovny The Royal Mint. Na jeho zadní straně najdeme jemný reliéf briliantů, doplněný o kaskádu slov slavné titulní písně, jejíž interpretkou je britská hudební legenda, Dame Shirley Bassey,’’ doplnil.

V expozici věnované Jamesi Bondovi bylo vystaveno celkem devět produktů, zahrnujících zlaté investiční slitky, stříbrné slitky a exkluzivní sběratelskou minci s brilianty. Tato jedinečná zlatá mince byla vyražena australskou mincovnou Perth Mint v roce 2022 ve špičkové kvalitě Proof a má celkovou váhu 167,533 g. Mince je vyrobena ze zlata té nejvyšší ryzosti 999,9/1000 Au, akcentována prvkem z bílého zlata a doplněna drobnými čirými brilianty. Jedná se o oficiálně licencovaný produkt, vytvořený ve spolupráci s produkční společností, která stojí za filmy s Jamesem Bondem (Danjaq, LLC a Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc.).

Bond, James Bond

James Bond, stvořený z pera spisovatele Iana Fleminga, je literárním a záhy také filmovým hrdinou, který oslnil svět svým šarmem a chladnokrevností.

Stejnojmenná filmová série je jednou z nejdéle běžících a nejúspěšnějších filmových franšíz historie. Celkový počet dvaceti pěti celovečerních filmů učinil dobrodružství britského špiona s označením 007 jednou z divácky nejoblíbenějších sérií.

James Bond ve službách MI6 se stal nesmrtelným hrdinou prostřednictvím hereckých výkonů šesti filmových představitelů. Ať již v prvním pojetí Seana Conneryho nebo zatím posledním Daniela Craiga, Bond nikdy nepostrádal mužné charisma, styl a suchý humor. Společná šablona příběhů je nadčasová a baví již více než šest desetiletí. Například jen luxusní automobily v čele s Aston Martin DB5 nebo technické vymoženosti z laboratoře geniálního Q patří k nesplněným přáním mnoha generací smrtelníků. Stejně tak nepostradatelná společnost krásných žen je prestižní událostí při obsazování nových hereček do role Bond girl.

Další rozměr filmům dodává společná úvodní hudební linka skladatele Johna Barryho. Originální titulní písně k jednotlivým filmům pak mají veškerý potenciál prorazit jako celosvětové hity.

Všechna specifika “bondovek” tvoří kompaktní celek z něhož se zrodil nenapodobitelný fenomén světového filmu, jaký nemá konkurenta.


Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.236.112.70

Holoubek koncern