232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:00–18:00

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

3 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně a Ostravě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Zlaté mince ČR

Zlaté pamětní mince České republiky jsou určené především ke sběratelským účelům a zpravidla raženy za účelem připomenutí významné historické události, výročí známé osobnosti, nebo za účelem připomenutí kulturní nebo technické památky. Od roku 1993 emituje pamětní mince Česká národní banka.

V roce 1918, po vzniku samostatného Československa, začíná Národní banka Československá emitovat celou řadu nově vzniklých stříbrných a zlatých mincí. Během okupace v letech 1939 až 1945 je ražba zastavena. Od konce druhé světové války do současnosti je ražba znovu obnovena v pravidelných emisích.

Oběžné pamětní mince jsou běžným platidlem s velkou sběratelskou hodnotou. Jejich nominální hodnota je emitována pouze určité časové období (po dobu platnosti platidla).

Neoběžné pamětní mince jsou legální platidlo nezařazené do oběhu. Skutečná cena pamětní mince převyšuje její nominální hodnotu.

Nejžádanější zlatá pamětní mince "Kost 2016" o nominální hodnotě 5000 Kč, kterou vyrobila Česká mincovna, je ražena ve variantě Standard a Proof, v nákladu 3200 ks a 8200 ks.

skrýt filtr
Provedení
Rok ražby
Téma
Cena

Seřadit podle:
Cena  vzestupně sestupně

Mohlo by Vás zajímat - Zlaté mince ČRPrvní zlaté české mince denáry, ražené v českých zemích od 10. století až do roku 1300, byly zlaté mince o průměru 18 až 20 mm o hmotnosti více než 1 g. Od roku 1000 se objevují s vyobrazením a jménem svatého Václava, hlavního patrona Čech a Moravy.

Na území habsburské monarchie byly v letech 1754 až 1892 raženy zlaté mince floriny či guldeny. Název Gulden se později používal na rakouských bankovkách, na mincích byl vyražen nápis Florin. Maďarský forint se objevuje na mincích i bankovkách.