Aktuální ceny: Cena zlata 2082.86 USD/oz   Cena stříbra 23.1135 USD/oz   USD 23.310 Kč   EUR 25.260 Kč  
Nákup v  

Royal Canadian Mint - investiční mince

O mincovně Royal Canadian Mint

Kanadská královská mincovna je ve stoprocentním vlastnictví vlády. Razí mince a slitky ze zlata, stříbra, platiny a palladia pro investiční trh a také stříbrné granule pro šperkařský průmysl. Nejznámější mince jsou Maple leaf s motivem listu kanadského javoru a s královnou Elizabeth II. na druhé straně. První taková mince byla vyražena v roce 1979. Z této mincovny pochází velmi oblíbená zvířecí série Wildlife s vyobrazením bizona, pumy, losa či vlka. Kromě toho se zaměřuje na výrobu pamětních mincí a medailí.

Provozuje technicky vyspělou rafinérii, v níž rafinuje drahé kovy z různých zdrojů včetně prvovýrobců, průmyslu a finančních institucí. Zároveň je také muzeem, kde si návštěvníci mohou prohlédnout proces ražby od začátku až do konce a sbírku ražených pamětních mincí.

Historie

První kanadské mince byly raženy v Royal Mint v Londýně. Po vzniku samostatného státu bylo zapotřebí větší množství platidla, proto Královská mincovna v Londýně schválila vznik své pobočky v Ottawě. Nezávislost na své matce získala během Velké hospodářské krize. V roce 1931 byla mincovna Ottawa přejmenována na Královskou kanadskou mincovnu. Jako první na světě vydala v roce 2004 první barevnou oběžnou minci a další světové prvenství si připsala v roce 2017, kdy vydala první minci svítící ve tmě. Mezi zákazníky Royal Canadian Mint patří vlády, centrální banky a státní pokladny. Mincovna má kapacitu výroby více než dvě miliardy oběžných mincí nebo polotovarů ročně pro zahraniční státy.

Zlaté a stříbrné mince

Nejoblíbenější investiční zlatou a stříbrnou mincí je Maple leaf (javorový list). Tyto mince neobsahují žádné jiné kovy, jen čisté zlato vytěžené ve zlatých dolech v Kanadě. Zlatá mince s vyobrazením javorového listu je nabízena ve velikostech 1/20 oz, 1/10 oz, 1/4 oz, 1/2 oz a 1 oz a je v nich zaručen obsah kovu (v trojských uncích) 0,9999 (24 karátů). Liší se pouze na lícové i rubové straně indikací váhy a nominální hodnoty.

Malý javorový list s koncovým rokem vydání je bezpečnostní značka zhotovena laserovou technikou mikrofabrikace, která se používá u všech zlatých a stříbrných investičních mincí Maple Leaf vydaných od roku 2014. Všechny mince na lícní straně zobrazují portrét britské královny Alžběty II. s nápisem ELIZABETH II, rokem vydání a nominální hodnotou.


Online výkupní cena
Na objednávku (10 pracovních dní)
51 795 Kč
Na objednávku (10 pracovních dní)
28 550 Kč
Online výkupní cena
Na objednávku (10 pracovních dní)
6 208 Kč

Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.237.34.21

Holoubek koncern