Aktuální ceny: Cena zlata 2376.925 USD/oz   Cena stříbra 28.2615 USD/oz   USD 23.680 Kč   EUR 25.180 Kč  
Nákup v  

Investiční mince Maple Leaf (Javorový list)

Investiční mince z Kanadské královské mincovny s motivem javorového listu zná celý svět. Javorový list (Maple Leaf) je pro Kanadu natolik silným symbolem, že ho má vyobrazený nejen na státní vlajce, ale také na investičních mincích. Zlatou minci Maple Leaf razí Kanadská královská mincovna od roku 1979. Od té doby vydává každý rok novou ražbu. Tato zlatá mince je nabízena ve velikostech 1/20 oz, 1/10 oz, 1/4 oz, 1/2 oz a 1 oz (1 unce) a je zaručen obsah kovu (v trojských uncích) 0,9999 (24 karátů), liší se pouze na lícové i rubové straně indikací váhy a nominální hodnoty. Kanadské mince si můžete pořídit od roku 1988 i ve formě stříbra. Oblíbená je stříbrná investiční mince Maple Leaf 1 oz.

Popis mincí Maple Leaf

Lícová strana

Lícovou stranu zdobí profil královny Alžběty II. obrácený vpravo. Kanadská umělkyně Susanna Blunt vytvořila tuto konkrétní verzi Jejího Veličenstva v roce 2003. Různé verze královny Alžběty II. jsou na líci všech kanadských mincí od roku 1952, kdy nastoupila na trůn Spojeného království. Dalšími údaji na této straně mince je rok vydání a nominální hodnota mince.

Rubová strana

Na rubu najdeme vyobrazení javorového listu. Tento design vytvořil Walter Ott v roce 1979 a od té doby zůstal ve stejné podobě. Začleněna je zde i bezpečnostní značka – malý javorový list s koncovým rokem vydání, který je možný vidět pod lupou. Bezpečnostní značka je zhotovena laserovou technikou mikrofabrikace, která se používá u všech zlatých a stříbrných investičních mincí Maple Leaf vydaných od roku 2014. Nápisy na minci jsou: CANADA, FINE GOLD a dále váha a ryzost.

Autor ražby

Kanadská královská mincovna razí investiční mince Maple Leaf (javorový list)  od roku 1979. Tvůrcem návrhu mince je Walter Ott. Mince neobsahují žádné jiné kovy, jen čisté zlato vytěžené ve zlatých dolech v Kanadě. Díky konzistentnosti designu a ražby jsou zlaté javorové listy považovány za standard, podle kterého jsou posuzovány ostatní 24karátové zlaté mince.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.230.143.213

Holoubek koncern