zlataky.cz
...skutečné hodnoty ve Vašich rukou.
   Kč   €  $  
v košíku je 0  položek
celkem za  0 Kč
Au 1 264,85 USD/oz +0,01% dif Ag 17,49 USD/oz -0,06% dif Pt 932,00 USD/oz -0,21% dif Pd 624,00 USD/oz +0,16% dif USD 24,84 Kč +0,04% dif EUR 27,03 Kč -0,04% 
21.10.2016 11:01:01

Hlídání ceny
Replika dukátu Josefa I. 2005 Standard

Replika dukátu Josefa I. 2005 Standard
 
* povinná informace
 
*
*
*
*
*
   

Replika dukátu Josefa I. 2005 Standard

Replika dukátu Josefa I. 2005 Standard

Dostupnost na prodejnách

Praha KOBrno KOOstrava KOCentrála KO

Vyprodáno
doporučujeme vyplnit žádanku

Chcete více informací?
Kolik stojí poštovné?
Jak nakupovat investiční kovy?

Kód: 000400

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.

Prosím, opište text z obrázku!Zlatá pamětní medaile
Replika mince podle originálu
Průměr: 20 mm
Hmotnost: 3,49 g
Ryzost: 986/1000 Au
Provedení: Standard
Limit: 500 ks
Hrana: hladká
Autor: ak. sochař Jan Lukáš
Emise: rok 2005
Ražba: Česká mincovna

Josef I. Habsburský

Josef I. (26. července 1678, Vídeň - 17. dubna 1711 tamtéž) byl římským císařem, českým a uherským králem a předposledním členem dynastie Habsburků v mužské linii.

Josef byl synem císaře Leopolda I. ze třetího manželství Eleonorou Neuburskou. Měl sice mnoho vlastních i nevlastních sourozenců, ale v důsledku brzkého úmrtí většiny z nich se stal záhy nejstarším mužským potomkem.

Franz Josef

Josef I. zdědil v roce 1705 po otci mocnářství v nelehké situaci. Kromě podpory bratrovi se musel věnovat také vnitrostátnímu problému na území Uher. Díky povstání tam totiž v té době již přes rok působil v jejich značné části jako sedmihradský kníže František II. Rákoczi. Hospodářská situace zemí monarchie nebyla příznivá. V důsledku dlouhodobých válek vzrůstalo daňové zatížení poddaných, což způsobovalo nespokojnost širokých mas obyvatelstva. Na panovnickém dvoře vládla byrokracie, úplatkářství a protekce.

Sedmadvacetiletý Josef byl však už schopným vládcem odhodlaným k radikálním opatřením. Jako po všech stránkách bohatě vzdělaný a zároveň rozhodný člověk zároveň hodlal uskutečnit mnoho reforem v oblasti finanční, soudní a dalších. Začal u vlastního dvora, když výrazně zúžil a omladil okruh svých spolupracovníků. Posiloval centrální řízení státní byrokracie a reformy začaly i v oblasti daňového systému. Na mnoho jím zamýšlených plánů však nedošlo.

18. ledna 1707 vydal Josef I. reskript, jímž doporučuje českým stavům, aby projednali návrh Christiana Josefa Willenberga a aby pro něj zřídili stálé profesorské místo pro "výuku umění inženýrského". Tento reskript dnes patří k nejcennějším historickým dokumentům dnešního Českého vysokého učení technického v Praze. logo Wikizdrojů Projekt Wikizdroje obsahuje původní text související s tímto článkem: Reskript císaře Josefa I. českým stavům

V roce 1707 Josefa uherský onódský sněm sesadil z trůnu. Josef ovšem započal mírová jednání, a tak si nakonec znovu získal oporu proti stavovskému hnutí.

V roce 1711 se zdálo, že by se vše konečně mohlo ubírat správným směrem. Španělská válka se zdála být vyhranou a problém Uher vyřešen. Vše ovšem zhatila nenadálá panovníkova smrt způsobená neštovicemi. Přerušil se tak reformní proces v monarchii, na který navázal především Josefův jmenovec, toho jména druhý.Ověřeno zákazníky
Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté medaile -  Proof nebo Běžnou kvalitu?   -  Jak poznat a nakupovat zlato!   -  Co je to „žádanka mincí“? Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na tel.: 800 400 180. Rádi a ochotně Vám poradíme.