1. 6. 2020 — NEFIXAČNÍ DEN — NENÍ MOŽNÉ FIXOVAT! Co je nefixační den   Děkujeme za pochopení Tým Zlaťáky

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Zlatá mince Nová Francie 2020 Proof

32 000 Kč osvobozeno od DPH
Zlatá mince Nová Francie 2020 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Zlatá mince Nová Francie 2020 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005826
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamětní mince 2020
Nominál: 200 CAD
Průměr: 29 mm
Hmotnost: 15.43 g
Ryzost: 999.9/1000 Au
Provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Autor: Alan Daniel
Emise: 2020
Náklad: pouze 1 000 ks
Ražba: Kanadská královská mincovna

Zobrazit mince vydané v sérii "Early Canadian History"

Early Canadian History: New France

Exkluzivní zlatá mince vydaná Kanadskou královskou mincovnou v roce 2020 ve špičkové kvalitě proof v ryzosti nejčistšího 99.99% zlata je věnována rané kanadské historii.

Jedná se o třetí minci této série, která zaznamenává události a osobnosti utvářející Kanadu do podoby, jakou známe dnes. Součástí série jsou již vydaná mince První národy (First Nations - emise 2018) a Příchod Evropanů (Arrival of the Europeans - emise 2019).

Na rubu mince vytvořil kanadský umělec Alan Daniel ohromující vizuální vyprávění o epickém úkolu, kterému čelil Louis Hébert, který je považován za prvního kanadského lékárníka a prvního evropského farmáře Nové Francie. Hébert je zachycen s rodinou, jak čistí pozůstatky starého lesa a připravují prostor pro novou zahradu u osídlení založené Samuelem de Champlainem. Zatím co Hébert zvedá sekeru, aby přesekal kořeny pařezu, jeho dvě děti mu pomáhají páčidlem. Od řeky k nim přichází s vodou Hébertova manželka a nejmladší dítě. Vzhled osídlení v pozadí vychází z historických záznamů "Champlain’s Habitation" z roku 1608. Na minci jsou dále nápisy "CANADA", nominální hodnota "200 DOLLARS", rok vydání "2020" a iniciály autora "AD".
Na začátku 17. století se začaly na území dnešní Kanady objevovat první kolonie Nové Francie. Poté, co Evropané přesunuli svou pozornost od rybolovu k obchodu s kožešinami, vznikla potřeba trvalých a opevněných sídel. Pro udržení komunity byly nezbytné různé znalosti pro poskytování služeb a produktů. Když Samuel de Champlain začal stavět své osídlení v dnešním Quebecu, získal v jednom muži hned dvě potřebné profese. Tím mužem byl Louis Hébert, lékárník a zemědělec, který v kolonii vykonával také práci lékaře a chirurga. Aby se osídlení stalo soběstačným, souhlasil Hébert s pěstováním plodin na darované půdě. Stal se tak prvním Evropanem v Nové Francii, který se živil zemědělstvím. Za svou práci byl odměněn udělením šlechtického léna "Sault-au-Matelot", prvního panství na základě systému "Seigneur" Nové Francie. Až do své smrti zastával funkci králova právního zástupce v "Champlainu".

Líc zobrazuje tradiční portrét královny Alžběty II. od Susanne Blunt s nápisy "ELIZABETH II" a "D G REGINA".

Mince je dodávána v koženkové krabičce vínové barvy spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 1 000 kusů pro celý svět!Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.