zlataky.cz
...skutečné hodnoty ve Vašich rukou.
   Kč   €  $  
v košíku je 0  položek
celkem za  0 Kč
Au 1 269,85 USD/oz -0,00% dif Ag 17,67 USD/oz +0,11% dif Pt 972,00 USD/oz -0,21% dif Pd 618,00 USD/oz +0,49% dif USD 24,79 Kč +0,04% dif EUR 27,03 Kč -0,04% 
28.10.2016 02:31:02

Hlídání ceny
The Royal Gold Collection A Historic Reign Sada zlatých mincí 2015 Proof

The Royal Gold Collection A Historic Reign Sada zlatých mincí 2015 Proof
 
* povinná informace
 
*
*
*
*
*
   

The Royal Gold Collection A Historic Reign Sada zlatých mincí 2015 Proof

The Royal Gold Collection A Historic Reign Sada zlatých mincí 2015 Proof

Dostupnost na prodejnách

Praha KOBrno KOOstrava KOCentrála KO

Vyprodáno
doporučujeme vyplnit žádanku

Chcete více informací?
Kolik stojí poštovné?
Jak nakupovat investiční kovy?

Kód: 003335

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.

Prosím, opište text z obrázku!Luxusní sada zlatých mincí
Nominál: 5 GBP, 200 CAD, 100 AUD
Průměr: 38.61, 38, 38.74 mm
Hmotnost: 39.94, 2 x 31.39 g
Ryzost: 916.7/1000 Au, 999.9/1000 Au
Provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Autor: James Butler, Cathy Bursey-Sabourin,
Brownwyn King
Náklad: pouze 100 ks
Emise: 2015
Ražba: Britská, Kanadská a
Australská královská mincovna


exkluzivní limitovaný náklad

Královská kolekce zlatých mincí 2015 - Nejdéle vládnoucí panovnice

Unikátní sada tří zlatých mincí vydaných v roce 2015 a ražených třemi královskými mincovnami - The Royal Mint, The Royal Canadian Mint a The Royal Australian Mint, z nejčistšího zlata o váze 2 x 31.39 g a 39.94 g, na počest nejdéle vládnoucí panovnice Spojeného království - královny Alžběty II.. Každá mince byla ražena v jiné mincovně.

sada_zlatych_minci_royal_collection_2015
Britská královská mincovna zvolila minci navrženou autorem Jamesem Butlerem MBE RA, který je taktéž autorem královské pečeti. Rub mince zobrazuje britskou korunovační korunu, rok nástupu královny na trůn (1952), rok výročí (2015) a nápis "ONE CROWN". Líc mince portrétuje královnu Alžbětu II; portrét je obklopen nápisy "ELIZABETH II.DEI.GRA.REG.F.D.", nominální hodnotou a iniciály autora.
Mince z Kanadské královské mincovny nese na své rubové straně motiv od autorky Cathy Bursey-Sabourinové se dvěma překříženými javorovými listy na pozadí monogramu královny Alžběty II. (vlevo) a královny Viktorie (vpravo). Motiv doplňuje britská korunovační koruna a nápisy "2015 CANADA", ryzost, nominální hodnota a autorovy iniciály. Na lícní straně je portrét královny Alžběty II. od Susann Blunt spolu s nápisy "ELIZABETH II", "D.G.REGINA" a autorčinými iniciály.
Australská královská mincovna sadu doplňuje mincí navrženou autorem Brownynem Kingem. Její rub zobrazuje emblém královny Alžběty II. pod korunovační korunou obklopený nápisy "LONGEST REIGNING COMMONWEALTH MONARCH" a kompozicí květin a ornamentů. Líc zobrazuje portrét královny Alžběty II. od autora Iana Rank-Broadleyho doplněný nápisy "ELIZABETH II AUSTRALIA", nominální hodnotou, rokem vydání a autorovými iniciály.

Mince jsou dodávány v luxusní dárkové krabičce spolu s certifikátem věrohodnosti ve velmi limitovaném nákladu pouze 100 kusů pro celý svět!

sada_zlatych_minci_royal_collection_2015

Královna Alžběta II.

queen_elizabeth_ii_uk.jpg

Její Veličenstvo královna Alžběta II. (Elizabeth Alexandra Mary), anglicky Elizabeth II, (21. dubna 1926, Mayfair, Londýn, Spojené království) je vládnoucí královna šestnácti nezávislých států označovaných jako Commonwealth Realm. Jedná se o tyto státy: Antigua a Barbuda, Austrálie, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Jamajka, Kanada, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Svatý Kryštof a Nevis, Svatá Lucie, Svatý Vincenc a Grenadiny, Šalamounovy ostrovy, Tuvalu a Spojené království Velké Británie a Severního Irska.

V každé této zemi je považována za panovnici samostatného státu a plnění královských povinností pro každou zemi je oddělené. Dále je hlavou Commonwealthu a nejvyšší představitelkou Anglikánské církve. I přes velký počet funkcí v souladu se zvykovým právem zasahuje do politiky jen výjimečně.

Alžběta se stala britskou královnou po smrti svého otce Jiřího VI. 6. února 1952. V dlouhém období její vlády došlo k zániku Britského impéria (proces, který byl zahájen již za jejího otce) a následnému vzniku Commonwealthu. Poté, co britské kolonie získávaly nezávislost, se stala královnou několika nově osamostatněných zemí. Některé z nich později změnily svůj status na republiku.

Alžběta se roku 1947 vdala za Philipa, vévodu z Edinburghu a královský pár má čtyři potomky. Alžběta je také jedním z nejdéle vládnoucích britských panovníků.

V současnosti je královna pětinásobnou prababičkou.Ověřeno zákazníky
Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté mince zahraničí -  Proof nebo Běžnou kvalitu?   -  Jak poznat a nakupovat zlato!   -  Co je to „žádanka mincí“? Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na tel.: 800 400 180. Rádi a ochotně Vám poradíme.