Aktuální ceny: Cena zlata 1726.07 USD/oz   Cena stříbra 21.058 USD/oz   USD 24.470 Kč   EUR 24.510 Kč  
Nákup v  

Série The Royal Tudor Beasts - sběratelské mince

Série sběratelských mincí představuje deset heraldických zvířat z genealogie krále Jindřicha VIII. Tudora a jeho třetí manželky Jane Seymourové

The Royal Tudor Beasts tvoří deset heraldických soch rozmístěných na mostě vedoucí k bráně Velké věže Hampton Court Palace v Londýně. Jindřich VIII. nechat sochy vytvořit na oslavu jeho sňatku s Jane Seymourovou v roce 1536 a umístit je před své královské sídlo. Třetí manželství Jindřicha VIII. představovalo novou naději na vysněného mužského potomka a zachování rodové královské linie. Stylizovanou podobu soch zpracoval pro sérií mincí David Lawrence.

Královský svazek Jindřicha a Jane dokládají lev Anglie, lev Seymourů, královský drak, černý býk vévodů z Clarence, yale Beaufortu, bílý lev Mortimerů, bílý chrt Richmondu, drak Tudorovců, panter Seymourů, jednorožec Seymourů.


Novinka
Limitovaná edice
Na objednávku (31 pracovních dní)
83 990 Kč
Novinka
Limitovaná edice
Na objednávku (31 pracovních dní)
23 490 Kč
Novinka
Limitovaná edice
Na objednávku (31 pracovních dní)
13 900 Kč
Novinka
Limitovaná edice
Vyprodáno
 
Novinka
Limitovaná edice
Vyprodáno
 

Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.199.4

Holoubek koncern