Aktuální ceny: Cena zlata 2377.17 USD/oz   Cena stříbra 28.31 USD/oz   USD 23.650 Kč   EUR 25.190 Kč  
Nákup v  

Série The Royal Tudor Beasts - investiční mince

Série investičních mincí představuje deset heraldických zvířat z genealogie krále Jindřicha VIII. Tudora a jeho třetí manželky Jane Seymourové.

Série navazuje na úspěch velmi populární série The Queen´s Beasts. V historii britské monarchie tomu bylo ale naopak. Sochy heraldických zvířat královny Alžběty II. našly svou inspiraci u Jindřicha VIII. Tudora.

Poté, co král nechal popravit svoji druhou ženu Annu Boleynovou, oženil se s její dvorní dámou Jane Seymourovou. Pro Jindřicha VIII. představovalo třetí manželství novou naději na vysněného mužského potomka a zachování rodové královské linie Tudorovců. Jako součást oslav sňatku v roce 1536 nechal před královský palác Hampton Court Palace v Londýně umístit 10 heraldických soch odkazujících na původ krále a jeho nové manželky.

Stylizovanou podobu soch zpracoval pro sérii mincí David Lawrence.
Královský svazek Jindřicha a Jane dokládají panter Seymourů, lev Anglie, chrt Richmondu, yale Beaufortu, drak Tudorovců, jednorožec Seymourů, královský drak, královnin lev, býk z Clarence a královnin panter.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.230.143.213

Holoubek koncern