Aktuální ceny: Cena zlata 2377.575 USD/oz   Cena stříbra 30.857 USD/oz   USD 22.810 Kč   EUR 24.630 Kč  
Nákup v  

Série Mýty a legendy

Série investičních mincí Mýty a legendy od britské mincovny Royal Mint je inspirována folklórem a příběhy, předávanými z generace na generaci po celá staletí. Popisuje hrdiny, kteří se stali oporou jednotlivcům i celému národu v době ohrožení. Vládcům a panovníkům mohli být vzory pro svou moudrost, rytířskost, ušlechtilost a statečnost. 

Tyto nesmrtelné příběhy vypráví devítidílná série, rozdělená do tří samostatných částí.

První tři mince tvoří kolekci Robin Hood a představují postavu hlavního hrdiny, jeho družku Pannu Marianu a věrného přítele Malého Johna. Autorem návrhů je britský medailér Jody Clark. Mince o váze 1 Oz doplňuje od ročníku emise 2023 také varianta 10 Oz.

Druhá trojice série je inspirována artušovskou legendou a nemůže být ani zahájena jinou postavou než bájným králem Artušem, kterého následují čaroděj Merlin a temná víla Morgana. Motiv mincí vznikl podle návrhu ilustrátora Davida Lawrence.

Námět pro třetí a závěrečnou trojici vychází z legendy o Beowulfovi.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.215.16.238

Holoubek koncern