Aktuální ceny: Cena zlata 2318.91 USD/oz   Cena stříbra 29.083 USD/oz   USD 23.040 Kč   EUR 24.690 Kč  
Nákup v  

Investiční mince Kangaroo

Klasikou mezi zlatými investičními mincemi jsou ty s klokanem. Tyto mince z australské mincovny Perth Mint vynikají svým každoročně se měnícím designem. A to je také důvod jejich obliby a poptávky u sběratelů. Oficiální název Australian Kangaroo získaly v roce 2008. Ale investoři a sběratelé je znali už dávno před tím. S motivem klokana pracovala australská mincovna od roku 1989. Předchůdcem těchto zlatých investičních mincí byly The Australian Nugget s motivem zlatých nugetů.

Popis mincí Kangaroo

Lícová strana

Všechny mince zobrazují portrét britské královny Alžběty II. a mají statut australského zákonného platidla. Portrét doplňují nápisy ELIZABETH II, AUSTRALIA a nominální hodnota.

Rubová strana

Zlaté investiční mince nesou vždy trochu jiné vyobrazení klokana. Od roku 1989 australská mincovna Perth Mint mění každoročně vyobrazení motivu klokana, jakožto symbol Austrálie. Tím zvyšuje numismatické zhodnocení vydávaných mincí. Motiv doplňuje nápis AUSTRALIAN KANGAROO, rok vydání, váha, ryzost a značka mincovny Perth "P".Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.230.173.188

Holoubek koncern