+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Americká vláda je bez peněz - co bude dál?

autor: Internet

WASHINGTON: Americké vládě se nepodařilo dosáhnout dohody o financování federální agentury poté, co se Kongres hořce rozdělil a nedokázal akceptovat zdravotnickou reformu prezidenta Baracka Obamy, takzvanou "Obamacare". Začala tedy platební neschopnost USA, poprvé po 17 letech!

argor_zlata_cihla_500g_100g

Několik hodin před půlnocí Republikánský Dům podal svůj třetí návrh za poslední dva týdny. Stejně jako předchozí návrhy, i ten nový usiloval o podkopání zákona o cenově dostupné péči, která vyžaduje, aby všichni Američané získali zdravotní pojištění.

Demokraticky vedený Senát rychle tento návrh zamítl na partajním hlasování. Senátní většinový lídr Harry M. Reid (D-Nev.) vyzval sněmovnu, a konkrétně Johna A. Boehnera (R-Ohio), opustit tento útok na zdravotnický zákon a udržet tak vládu otevřenou. Reid varoval: "Odpovědnost za tento republikánský "Shutdown" (vypnutí) vlády bude v jeho rukou."

Boehner se odmítl vzdát a místo toho získal v 1 hodinu ráno souhlas partaje, která zažádala o zvláštní schůzku Senátu v nejbližších dnech, aby nadále řešila rozdíly mezi těmito dvěma stranami, přičemž tím nechal v "limbu" osud milionů federálních pracovníků a služeb, které poskytují.

Krátce před půlnocí rozpočtový úřad Bílého domu vydal memorandum, které nařizuje agenturám "uskutečnit plány řádného ukončení kvůli absenci prostředků."

Toto znamená, že 800.000 federálních zaměstnanců má od úterý neplacené volno. Národní parky, památky a muzea, stejně jako většina federálních úřadů, se zavřou. Desítky tisíc kontrolorů letového provozu, vězeňské stráže a pohraničníci budou muset sloužit, ale jejich plat může být opožděný. Mnohá plánovaná kongresová slyšení budou taktéž odložena.

V pondělí Kongres ještě v rychlosti schválil a poslal do Bílého domu dohodu o vydávání vojenských výplat. Obama varoval, že širší ekonomika, která se konečně začíná vzpamatovávat z šoků v uplynulých šesti letech, by mohla dostat obrovský zásah, pokud Kongres brzy nevyřeší tuto patovou situaci "Největšího zaměstnavatele Ameriky."

"Nechat vládu otevřenou není pro mě ústupek. Nechat životně důležité služby, provoz a stovky tisíc Američanů v práci není něco, co se bere na lehkou váhu, ale je to naše základní odpovědnost," řekl Obama v prohlášení v pondělí večer v Bílém domě.

Republikáni předpovídají, že tento "Shutdown" bude trvat nejméně týden. Jen zlomek z nich byl v Capitol Hill v letech 1995 a 1996, když republikáni dovedli kongres k uzavření vlády kvůli sporu o rozpočet s demokratickým prezidentem. Mladší zákonodárci nepamatují jak bolestivé následky toto vypnutí způsobilo, řekl starší z republikánů. A mnozí z nich nyní zpochybňují obecné přesvědčení, že uzavření oslabilo republikánského kandidáta na prezidentský úřad v roce 1996 a málem ztratili stranickou kontrolu nad Sněmovnou.

"Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky." Albert Einsteinpondělí 23. září 2013

Starší aktuality

Archiv aktualit