Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky nad 10 000 Kč zasíláme ZDARMA. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Zlato se dostalo nad 1400 dolarů za unci

autor: Internet

VIRGINIA: V pátek zlato skočilo o více než 30 amerických dolarů na 1396 amerických dolarů za unci a nakonec dosáhlo na 1400 amerických dolarů, díky oslabení dolaru a neuspokojivým údajům prodeje nemovitostí, což pomohlo vytvořit pozitivní trend v oblasti drahých kovů.

gold_rising_up_graf_26_8_2013

Nedávná zpráva z července tohoto roku oznámila 13,4% pokles prodeje nových nemovitostí, což je nejnižší úroveň od loňského října. S vydáním červencových čísel se objevila 8% revize směrem dolů v červnových prodejích nemovitostí. Za posledních 10 let státní výnosy klesly spolu s dolarem, jelikož tržní subjekty začali pochybovat, že Fed zastaví nákupy aktiv se svými slabými čísly z nových reportů prodeje nemovitostí.

Mezitím Světová rada pro zlato (World Gold Council) vydala novou zprávu o vztahu mezi úrokovými sazbami v USA a cen zlata. Uvedla, že běžná sazba daně z úroků 0 - 4% není nepříznivá pro zlato.

Juan Carlos Artigas, vedoucí investičního výzkumu pro World Gold Council, řekl: "I s nejvyšší úrokovou sazbou je základní hodnota zlata vyvážit portfolio. Optimální úrovně jsou označeny mezi 2% a 10%."

Současné trendy, včetně případného ohrožení zužování QE, nejsou pro zlato zcela negativní, zatímco některé opravdu pozitivní faktory jsou v pozadí a poskytují pevnou oporu. Vzhledem k silnému tlaku, díky kterému se zlato dostalo nad 1400 dolarů, by se mohlo zlato v následujících dvou měsících pohybovat ve vyšší úrovni, a to 1550 - 1600 amerických dolarů za unci.úterý 20. srpna 2013

Starší aktuality

Archiv aktualit