+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

"Momentální propad zlata zinscenoval FED"

autor: Internet

WASHINGTON: Bývalý vysoký funkcionář US Treasury dr. Paul Craig Roberts, poskytl rozhovor Ericovi Kingovi, který vede blog King World News. Dr. Roberts tvrdí, že propad ceny zlata koncem minulého týdne byl celý zinscenovaný FEDem. Také varuje, že zásoby fyzického zlata se rapidně zmenšují. Uveřejňujeme část telefonického rozhovoru, který je zveřejněn zde na stránce - King World News.

Eric King: "Současný propad na cenách zlata a stříbra. Zlato spadlo o 75 dolarů, stříbro o 1,75 dolaru . Co si o tom myslíte? "

Dr. Roberts: "Toto je zinscenovaný propad ceny. Probíhá již od začátku dubna. Makléřské společnosti řekly svým klientům, že velké zajišťovací fondy a institucionální investoři jdou prodávat zlato a oni by je měly následovat a zajistit se tak. Potom, o pár dní později, oznámil Goldman Sachs, že budou následovat další prodeje. Tímto způsobem vystrašili investory a začali je odrazovat od držby zlata. Zjevně se zde podnikají zoufalé kroky."

"Od začátku jsem předpokládal, že jde o strach FEDu o dolar. Dolary jsou tištěné v obrovských množstvích a to v době, kdy ostatní země ho už jako světové platidlo opouštějí. Směnná hodnota dolaru je ohrožena a pokud by měna zkolabovala, FED by ztratil kontrolu nad úrokovými sazbami. Následně by se rozpadl obchod s dluhopisy, akciemi a taktéž s bankami, které jsou příliš velké na to, aby padly. Jde tedy o akt zoufalství, protože vnímání dolaru je nastaveno tak, že jde o jediné bezpečné místo, ne zlato ani stříbro a ani jiné měny. Navíc, na záchranu tohoto vnímání FED přesvědčil nebo přinutil Japonce, aby začaly znehodnocovat i svou měnu. Japonci tudíž nyní budou tisknout peníze tak jako FED. FED lobbuje za totéž i u ECB. Toto je typická protekcionistická politika dolaru."

"Vím, odkud pochází všechno to zlato na trhu, je to jen papír, papírové zlato. Jsou to prodeje papírových derivátových kontraktů bez reálného krytí kovem. Pokud by někdo požadoval za své kontrakty fyzickou dodávku odpovídajícího kovu, nikdo by nebyl schopen mu ji poskytnout. Nevím, kde se všechno to fyzické zlato nachází. Někteří říkají, že zásoby volného zlata, které jsou k dispozici, se prudce ztenčují."

Eric King: "Podívejme se do budoucnosti, co očekáváte, že se stane? Pokud zlato uniká ze západních centrálních bank na východ, staré přísloví říká: "kam směřuje zlato, tam směřuje moc".

Dr. Roberts: "Myslím si, že moc Západu je již minulostí. Pokud jsou služby a výroba přeneseny mimo vlastní zemi, ekonomiku země to oslabuje. Bez ohledu na zlato, ekonomika Spojených států byla vážně poškozena a nemyslím si, že se dá napravit. Současné útoky na zlato mají co do činění s dolarem, jde o snahu zachránit schopnost FEDu stanovovat úrokové sazby. To se však nedá zařídit, pokud dolar ztrácí hodnotu vůči zlatu, protože by to byl signál, že ztrácí hodnotu i vůči jiným měnám. Pokud by hodnota dolaru klesla, zdražil by se import. To by vedlo k inflaci na domácím trhu a nedala by se zajistit nulová, nebo dokonce záporná úroková sazba. Tím by FED ztratil kontrolu nad trhem, což je základem jeho politiky. Proto dělá vše, aby zničil vnímání zlata jako bezpečného přístavu. To je to, co nutí FED používat takové nezákonné praktiky a prodávat neomezené množství nekrytých zlatých papírových kontraktů za účelem manipulace s trhem. Kdyby se kdokoliv z nás podílel na podobných praktikách, šel by ihned do vězení. Tedy fakt, že se uchylují k těmto protiprávnostem, mi napovídá, že mají obrovské obavy o dolar."středa 10. dubna 2013

Starší aktuality

Archiv aktualit