+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Britská královská mincovna expanduje do Indie

autor: Internet

"Je skvělé vidět znovu zavedení zlatých Sovereignů do Indie po téměř 100 letech. To bude nepochybně impuls pro Královskou mincovnu (The Royal Mint), protože znovu od roku 1918 vstoupí na největší trh se zlatem na světě." oznámil Britský premiér David Cameron.

zlaty_sovereign_george_v_1912

Tento významný krok, který byl oznámen v Nové Dillí, umožní Indické veřejnosti zakoupit originální verze Sovereignů, jedné z nejslavnějších mincí světa symbolizující krásu a integritu. Tyto pamětní Sovereigny, ražené v Indii MMTC-PAMP pomocí technologie vyvinuté v Královské mincovně v jižním Walesu ve Velké Británii, budou unikátně k dispozici na indickém trhu a ponesou speciální značku mincovny "I".

Indie je největším trhem se zlatem na světě a obchod se zlatými mincemi a medailemi odhaduje GMFS cca. na 80 tun. Zlaté mince hrají klíčovou roli v indických svatebních obřadech a festivalech po celý rok, takže rozhodnutí Královské mincovny rozšířit licenci ražby mincí k MMTC-PAMP Indie se shledalo s velmi pozitivní odezvou. Obyvatelé Indie si nebyli schopni koupit originální pamětní Sovereign od roku 1918, kdy Královská mincovna provozovala pobočku v Indii na jeden rok, během něhož bylo vyraženo ohromujících 1.300.000 Sovereignů.

Tato nová dohoda bude definitivně velmi usilovat o obnovení značky Britské královské mincovny a kultovního Sovereignu na tomto významném trhu.

"Jakožto nejstarší výrobní organizace ve Velké Británii a přední světový vývozce, jsme rádi, že vstupujeme do další vzrušující kapitoly ve více než tisícileté historie Královské mincovny. Toto partnerství s MMTC-PAMP Indie představí originální pamětní Sovereigny zpět na indický trh a tím uspokojí značnou poptávku po těchto mincích a umožní tak Královské mincovně vytvořit nový zdroj příjmů.", řekl hlavní zástupce Královské mincovny Adam Lawrence.

zlata_mince_britannia_1_4_oz_2011_proofúterý 19. února 2013

Starší aktuality

Archiv aktualit