+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

WGC vidí cenu zlata pozitivně

autor: Internet

Podle světové rady zlata (World Gold Council - WGC), výhledově cena zlata je pozitivní, protože tento drahý kov má stále větší globální přitažlivost. WGC uvedla, že zlato je velmi dobrou ochranou před deflací a inflací. Tento výpis z WGC přichází krátce poté, co si průmysl uvědomil, že šance na třetí kolo opatření kvantitativního uvolňování jsou mizivé.

V prvním čtvrtletí roku 2012 se ekonomické údaje pro USA zlepšily. Neochota úředníků podpořit monetární stimul byla odhalena v zápisu z nedávného zasedání ze strany Fedu o nastavení úrokových sazeb. Drahé kovy neviděli tak pozitivně, protože uvolněná měnová politika v USA, může zvýšit cenu zlata. Toto se stane, když hodnota dolaru klesne kvůli měnové politice. A právě kvůli tomu zlato v posledních několika letech trpělo.

V 1. čtvrtletí 2012 cena drahého kovu roste

V 1. čtvrtletí 2012 ceny drahých kovů vzrostly proti americké měně o více než 8,5%. Toto bylo usnadněno dalšími faktory, které dovolily cenu zvýšit, uvedl WGC. Jeden z faktorů byl růst cen ropy, který způsobil obavy z inflace a tím zvýšení ceny zlata. Toto je samozřejmě pochopitelná reakce, protože zlato působí jako ochrana proti nekrytým financím klesající kupní síly. Další faktor, který podporuje zlato jsou dvojí obavy způsobené dluhovou krizí v eurozóně, kde se bude konat deflace a inflace.

Rozvíjející se trhy jsou největšími odběrateli drahých kovů

Správcovská společnost, GMO LLC, provedla výzkum, který ukázal, že mezi lety 2000 až 2010, rozvíjející se trhy jsou největšími odběrateli drahých kovů. Nicméně, v roce 2012 v 1. čtvrtletí, vývoj v Indii a Číně byl příliš medvědí co se týče zlata.Vláda v Indii oznámila cla na dovoz zlata a zvýšení daní na šperky a Čína hlásila slabé ekonomické údaje. Oba tyto faktory vyvolaly pochybnosti, zda poptávka ze dvou zemí bude silná. Navzdory této situaci zlato nadále vykazuje pozitivní trend v prvním čtvrtletí.

zlato_argor_wiener_packstředa 18. dubna 2012

Starší aktuality

Archiv aktualit