+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Příplatky na zlatě v Asii se stále zvyšují

autor: Internet

zlata_inv_mince_dragon

Přirážky na zlatě v Asii jsou stále vyšší a od října minulého roku dosáhly v Honk Kongu a v Singapuru vůbec nejvyšší úrovně. Příplatky jsou nyní v Hon Kongu $2.15 na unci zlata a v Singapuru $1.65. Síla zlata byla taktéž přisuzována 16 měsíčnímu propadu eura, kde varování ECB způsobilo velké nákupy pro stabilizování evropské měny.

Právě naopak tomu bylo v Indii kde díky silnému rupie se zvedly nákupy zlata. Důvodem bylo hlavně nadcházející tzv. Indické Svatební období, které začíná 15. ledna a pokračuje až do dubna tohoto roku s vyjímkou několika týdnů, jenž jsou označeny jako nešťastné pro vdavky. Poptávka příští týden v Číně lehce klesne, protože spousta továren a obchodů budou zavřeny z důvodů oslav lunárního nového roku.

Lídři eurozóny přijdou a odejdou, ale zlato nelze tisknout jako papírové peníze v centrálních bankách. Investoři zde v Evropě, kteří museli přijmout tvrdá opatření, katování v sociální sférách, zvýšení cen konzumního zboží a rostoucí nezaměstnanost ztrácejí víru v politiky, kteří je reprezentují. Naopak zlato je stále reprezentuje kladně a pozitivně v jakémkoliv portfóliu.

Stříbro taktéž přitahuje čím dál více investorů např. Americká mincovna zaznamenala začátkem tohoto roku 2012 nárůst a zvýšenou poptávku po stříbrných mincích American Eagle, kterých v lednu prodala na 4.257 milionů uncí což je víc než bylo zaznamenáno v minulých třech měsících.pátek 06. ledna 2012

Starší aktuality

Archiv aktualit