+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Faberovi se líbí zlato a americké akcie

autor: Internet

gold_wiener_coins

Marc Faber pro Bloomberg uvedl, že globální akciové trhy mají v současné době korelaci v takové výši, "jakou za posledních čtyřicet let neviděl". Americké akcie podle něho nyní nejsou "nijak hrozně předražené" a na čas si tak mohou vést lépe než jiná aktiva. Trh se dnes pohybuje v neutrálním teritoriu, index S&P 500 by se mohl dostat do pásma 1.280 - 1.350 bodů. Pokud ale začnou přicházet dobré zprávy z Evropy, akcie by mohly posílit víc. Těmi dobrými zprávami by ale bylo jen to, že se "problém odsune do budoucna a přijde nějaký druh tištění peněz". Ne, že by šlo o vyloženě dobré zprávy, podle Fabera je to ale lepší, než kdyby se euro rozpadlo.

Investor se domnívá, že euro přežije, otázkou spíše je, jakou bude mít formu. Může to být bez slabších zemí, nebo jako měna doplňující národní měny jednotlivých evropských zemí. "Stejně jako mohu cestovat po celém světě a platit dolary, mohl bych po Evropě platit eury," vysvětlil Faber. Dotaz, zda by momentálně raději vlastnil eura či dolary, ho pobavil, moderátorovi dal investiční radu, která má symbol "GOLD". Poté doplnil, že dolar i euro jsou "nežádoucí měny, platí to zejména v USA, kde panují nulové sazby". Akcie se do určité míry staly měnou, protože zachovávají hodnotu. To samé platí o obrazech či známkách, domnívá se Faber.

Investor poukázal na skutečnost, že americký trh si tento rok vedl mnohem lépe než trhy ve zbytku světa. Tento trend by mohl ještě nějaký čas pokračovat. Rozvíjející se trhy jsou sice přeprodanější, platí to zejména o Indii. Může tam tudíž přijít rally, na nová maxima ale podle Fabera můžeme v dohledné době zapomenout. Nadšený není ani z Číny z důvodu úvěrové bubliny, uměle nízkých sazeb a velkého fiskálního deficitu, neboli "umělé stimulace". Vláda sice může dále stimulovat, řešení problému to ale pouze odsune do budoucna.

Autor: Redakce, Patria Online
Celý článek naleznete zde: Faberovi se líbí zlato a americké akcie, Doll vidí odtrhávání USA od Evropypondělí 12. prosince 2011

Starší aktuality

Archiv aktualit