+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Hovory o 2.000 dolarech za unci zlata pokračují

autor: Internet

gold_coin_1kg_kangaroo_obverse

Volatilita bude nadále vysoká u všech komodit, ale zejména u zlata. Ceny komodit v sobě odrážejí fakt, že bude pokračovat další monetární stimulace v USA a v Evropě, patrné to bylo i na zlatu, které se před několika dny dostalo nad úroveň 1.900 dolarů za unci. Pro CNBC to uvedl Jeffrey M. Christian, výkonný ředitel ve společnosti CPM Group. Současná korekce podle něho neodpovídá tomu, co na trzích bývalo normální, jde však o korekci odpovídající "novému normálu". Vysoce volatilní jsou totiž všechny finanční trhy a zlato není výjimkou. Christian by navíc podle svých slov nebyl překvapen, pokud by se cenové rozpětí u zlata v následujících týdnech ještě rozšířilo až na 1.700 - 2.000 dolarů za unci.

Daniel Hynes, ředitel komoditního výzkumu v Citi, pro CNBC řekl, že u zlata se "stále nedají vyloučit krátkodobé zisky a jeho cena by se mohla vyšplhat až na 2.000 dolarů za unci". V posledních šesti měsících šla jeho cena ale prudce nahoru, čímž se zvýšilo riziko velkých prodejů. Po možném posílení by se tak měla cena zlata vrátit na 1.650 dolarů za unci. Poklesu pomůže i zlepšující se ekonomická situace. Střednědobý výhled u zlata je ale podle Hynese "silný".

Na vysokou volatilitu u zlata poukázal i George Gero z RBC Capital Markets, posuny směrem nahoru ale podle něho budou převažovat nad poklesy. Ty budou investoři využívat na otevírání dlouhých pozic. "Lidé, kteří vlastnili euro, pravděpodobně kupovali i zlato jako hedge pro svá portfolia. A lidé, kteří vlastní dolary, zlato pravděpodobně kupovali také jako hedge svého portfolia," míní Gero. Zlato se podle něho považuje za jednu z měn, protože je za ostatní měny volně směnitelné. Jeho cena najde mimo jiné další podporu v tom, že se Fed zavázal držet sazby nízko po dlouhou dobu.

Vývoj ceny zlata od počátku roku 2011:

graf_zlata_behem_2011středa 14. září 2011

Starší aktuality

Archiv aktualit