+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

První medaile ze série "Women in the Bible"

autor: Internet

Izraelská mincovna ve spolupráci s Bulharskou mincovnou vydává první medaile ze série "Women in the Bible" ( Ženy bible ). Jako první v této nové sérii  se Izraelská mincovna rozhodla věnovat ženě jménem Rút a navazuje tím na svou již vydanou sérii zvanou "The Four Mothers" ( Čtyři matky ).

Kniha Rút- Megilat Rut "Svitek Rút", je jednou ze starozákonních knih. Podle židovského kánonu patří mezi Spisy, podle křesťanského mezi dějepisné knihy. Židé ji rovněž zahrnují mezi chameš megilot, tzv. pět svátečních svitků. Kniha se jmenuje podle hlavní hrdinky, Moabky Rút, která se provdala za židovského přistěhovalce. Když on i jeho bratr zemřeli, zůstali po nich Rút, její švagrová Orpa a židovská tchyně Noemi. Noemi se rozhodla vrátit do své vlasti, do Judska. Zatímco Orpa raději zůstala doma v Moabu, Rút chtěla následovat svou tchýni, a tak se vydaly do Judska.

V Judsku, kde platil obecně levirátní zákon, žilo několik příbuzných Rútina zesnulého manžela, kteří měli povinnost se Rút ujmout a zplodit s ní syna pro svého zemřelého příbuzného. Rút se dostala na pole Boaze, jednoho z nich. Boaz se rozhodl si ji vzít za ženu, ale protože nebyl nejbližší příbuzný, musel přimět nejbližšího příbuzného, aby se svého nároku na Rút zřekl. To nebyl problém, a tak se Rút stala manželkou Boazovou. Vstoupila nakonec i do rodokmenu krále Davida, jehož se stala prababičkou.

 ruth_gold_medal

Líc medaile navržen Itzhak Tordjmanem zobrazuje protrét Rút a svazek pšenice, který drží v rukou  jenž symbolizuje a připomíná sklizeň, kterou Boaz nechal zasít pro chudé.

Rub medaile navržen Dina Avinoam je identický s již zmíněnou sérií "Four Mothers", která zobrazuje věčný oheň, symbolizující kontinuitu s matkami bible skrze židovskou historii až k dnešním  "dcerám Izraele ".

Stříbrné a bronzové medaile o průměru 40mm, váze 20g, v nákladě 250ks a 1000ks byly raženy v Bulharsku a zlaté medaile z ryzího zlata a 14 karátového zlata o průměru 13.92mm a 24mm, váze 1.224g a 10g, v nákladě 555ks a 100ks v Izraeli, všechny ve špičkové kvalitě proof.Česká mincovna vydává zlatou investiční medaili o váze 1kg

autor: zlataky.cz

Dnes 13.dubna 2010 vydává Česká mincovna zlatou investiční medaili o váze 1kg. Minulý rok byla jedno kilová medaile vydána k našemu předsednictví v EU a tento rok je TGM_zlata_medaile_1kg_2010tematicky věnována motivům českých bankovek v hodnotě 5000Kč a tak portrétem na této medaili nemůže být nikdo jiný než náš první prezident Prof. Dr. Tomáš Garrigue Masaryk.

Autorem medaile je akademický malíř Oldřich Kulhánek, který je zároveň tvůrce výtvarné předlohy českých bankovek.

Investiční medaile je ražena z 99,99% ryzího zlata o průměru 85mm, váze 1kg a v nákladu pouze 150ks číslovaných. Medaile bude dodávána v luxusní dřevěné krabičce spolu s certifikátem od České mincovny ve formátu A4.

Prodejní cena této skvostné zlaté investiční medaile je stanovena na 950.000 Kč avšak zde u nás koupíte tuto medaili již za akční cenu 945.000 Kč.

Tyto medaile jsou absolutním klenotem nejen ve světě numismatiky a jsou jednou z nejvyhledávanějších investic.

TGM_zlata_medaile_1kg_2010

Prof. Dr. Tomáš Garrigue Masaryk

(7. března 1850 Hodonín - 14. září 1937 Lány) byl pedagog, politik a filozof. V roce 1918 se stal prvním československým prezidentem.

Masaryk jednal s diplomaty řady zemí, organizoval zpravodajství, psal do novin a přednášel. Pro přesvědčení americké veřejnosti a státníků o československé věci pomohly i Masarykovy dobré styky s představiteli krajanů a vlivnými osobnostmi z jeho předcházejících návštěv u manželčiny rodiny a veřejných vystoupení. Podařilo se mu tak dostat se k prezidentu Wilsonovi a přesvědčit ho, že požadavky porobených národů rakouské monarchie jsou oprávněné - 18. října Wilson veřejně odvolal svoje dosavadní stanovisko, přispěl k rozpadu v troskách ležícího Rakouska-Uherska, a podpořil tak i vznik Československa. Masarykova Washingtonská deklarace se tak stala v podstatě zakládající listinou nového demokratického Československého státu, Čs. republiky.čtvrtek 05. srpna 2010

Starší aktuality

Archiv aktualit