Z důvodu delší dodací lhůty od našich dodavatelů si vyhrazujeme právo na prodloužení doby dodání. Více info na stránce kontakty.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Stříbrná pamětní mince Gustav Mahler 150. výročí narození 2010

autor: ČNB

V prodeji je právě pamětní stříbrná dvousetkoruna, jejímž tématem je 150. výročí narození jednoho z nejvýznamnějších českých hudebních skladatelů, Gustava Mahlera.

Gustav Mahler

Gustav_Mahler

Gustav Mahler (7. července 1860, Kaliště - 18. května 1911, Vídeň) byl hudební skladatel, narozený v židovské, německy hovořící rodině na Vysočině v obci na česko-moravském pomezí v tehdejším Rakouském císařství. Byl rovněž vynikajícím dirigentem. Mahler je společně se svým učitelem Antonem Brucknerem považován za největšího rakouského symfonika. Do jisté míry lze Mahlera považovat též za českého skladatele, jak vzhledem k místu narození, tak pro jeho inspiraci českou lidovou hudbou. Je tak někdy charakterizován i v odborné cizojazyčné literatuře s výjimkou německé.

Stříbrná mince Gustav Mahler Na lícní straně dvousetkoruny je na notovém papíře ztvárněn přepis části "Adagietto" z Mahlerovy 5. symfonie. Pod notovým papírem je označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky "200 Kč" a značka České mincovny. Při levém okraji dvousetkoruny je název státu ?ČESKÁ REPUBLIKA?. Autorkou lícní strany mince je slečna Miroslava Česlová. Její iniciály tvořené písmeny ČM umístěnými nad sebou, jsou ztvárněny při pravém spodním okraji notového papíru. Na rubové straně dvousetkoruny se nachází portrét Gustava Mahlera. Na okraji límečku portrétu je podpis hudebního skladatele, který tvoří text GUSTAV MAHLER. Letopočty výročí 1860 2010 jsou umístěny přes límeček. Při spodním okraji dvousetkoruny pod letopočtem 1860 jsou umístěny iniciály autora rubové strany dvousetkoruny, MgA. Josefa Oplištila, které jsou tvořeny spojenými písmeny "OJ".úterý 20. července 2010

Starší aktuality

Archiv aktualit