+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Mince Habešská kočka 2010

autor: Internet

Mincovna Pobjoy ostrova Man vydává mince různé kvality a a ryzosti tematicky věnované Habešské kočce. Ostrov Man vydává mince koček již od roku 1988 a každý rok přijde s novým návrhem.

Pro rok 2010 si mincovna vůbec poprvé vybrala zobrazení legendární Habešské kočky spolu s jejími roztomilými kot'aty. Design taktéž zahrnuje původní návrh kočky Manx použitý v roce 1988. Navzdory své popularitě, každý rok je vyrobeno několik málo kusů a nabídka netrvá dlouho.

Mince je vydaná jako legální platidlo Ostrova Man, dostupná v několika verzích - v běžné kvalitě Mědiniklu, špičkové kvalitě proof z 999. ryzího stříbra a 999.9 ryzího zlata, které jsou raženy na čtyřikrát aby dosáhli proslulého Pobjoy dokončení proof.

2010_Abyssinian_cat_coins

Habešská kočka

Habešská kočka patří ke krátkosrstým kočkám a pochází pravděpodobně z Etiopie (kdysi Abesínsko či Habesínsko) a patří tudíž mezi nejstarší známá plemena koček.

Na základě genetického výzkumu pocházejí habesínské kočky z Dálného východu, odkud byli později převezeny jako "kočičí suvenýry" do Anglie, kde začalo často docházet k jejich páření s menšími divokými kočkami pocházející z Anglie (Fexix silvestris a Felix grampia).

Jejím předkem je pravděpodobně divoká africká kočka, přebývající na území Habeše, dnešní Etiopie. V 60. letech 19. století britští vojáci dovezli tuto kočku z Etiopie do Velké Británie, kde ji začali šlechtit. První záznamy o chovu habešských koček pocházejí z roku 1896.

Toto plemeno je temperamentní, zvědavé a hravé. Kočky z tohoto plemene jsou sebevědomé, nesmírně aktivní a neúnavně běhají, skáčou a šplhají. Jejich šplhací vášeň by měla být dostatečně uspokojena různými odpočívadly či různými jinými vysokými atrakcemi určenými pro kočky.čtvrtek 07. ledna 2010

Starší aktuality

Archiv aktualit