+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Stříbrná mince Anděl 2010

autor: Internet

V roce 1995 vydává mincovna Pobjoy britského souostroví Ostrova Man svou první stříbrnou minci zobrazující klasickou pózu svatého Michaela v zápase s drakem a pokračuje samozřejmě i nadále pro rok 2010 k již 15. výročí. Ku příležitosti tohoto výročí se mincovna rozhodla vydat tuto velmi populární minci v ryzím stříbře o váze 1 unce a raženou do vysokého reliéfu.

   Michael (hebr. Micha'el, lat. Michael, arab. Mika'il nebo Mikal, znamená doslova Kdo je jako Bůh, Bohu podobný). Michael je jedním z archandělů a je z nich patrně nejznámější. Jako o archandělovi jsou o něm zmínky ve Starém i Novém zákonu i v Koránu. Michael dle biblického vyprávění zachránil Daniela z jámy lvové. Muslimské učení ho popisuje s křídly barvy šafránu, na nichž jsou miliony tváří s miliony úst, které úpěnlivě prosí o milost pro lidstvo. Michael zvítězil nad drakem a proto je nebeským protějškem svatého Jiří. Toto často symbolizuje vítězství křesťanství nad pohanstvím, ale spíše je to symbolem vítězství božského řádu nad chaotickými silami temnot.

 Isle-of-Man-2010-High-Relief-Silver-Angel-Coin

Tato nádherná mince z ryzího stříbra 999 ,vůbec poprvé ražena do vysokého reliéfu  velmi detailně a precizně ve špičkové kvalitě proof o průměru 38.60mm a váze 31.103gms zobrazuje archanděla Michaela jak propichuje krk draka spolu se značkou 15 nad dračí hlavou , která upozorňuje na již zmíněné 15.výročí od vydání první stříbrné mince Anděl.

Lícní strana mince zobrazuje již tradičně portrét královny Alžběty II. od autora Ian Rank-Broadleyho. Mince budou vydány v nákladě 50,000 kusů a prvních 500ks označené jako 'První ražba' byly již exkluzivně odkoupeny společností Asset Marketing v USA.úterý 22. prosince 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit