+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality obchodu zlataky.cz

Stříbrné mince 2010 Rok tygra od Australské mincovny

autor: Internet

Jen málo předmětů může být vystopováno tisíce let nazpět a Čínský Lunární kalendář je právě ten jeden z mála. Rok 2010 je Rokem Tygra a proto se  australská mincovna rozhodla vydat tuto kolekci stříbrných mincí věnovanou této divoké šelmě.

Každá stříbrná mince je ražena z 99,9% ryzího stříbra o váze 1 unce (31.1g) v nominální hodnotě 1 dolar, vyjímaje stříbrné mince s drahokamem, která váží 1kg a její nominální hodnota je 30 dolarů. Všechny verze zobrazují na své lícní straně tradičně Královnu Alžbětu II.

Rub mince zobrazuje ležícího tygra, největší kočkovitou šelmu. Čínský nápis "Tygr" je umístěn na levé straně spolu s nápisem 'Year of the Tiger' ( Rok tygra ) pod ním.

Australian-Lunar-Silver-2010-Year-of-the-Tiger-Coins

Pravděpodobně nejpopulárnější verze z této série bude precizní zobrazení tygra v barvách což dělá minci velmi atraktivní pro oko a zároveň  dodává nezbytný realizmus. Náklad bude limitovaný na 170,000 kusů a cena se bude pohybovat kolem 69 AUD.

Další verze Pozlacený tygr je taktéž velmi lákavá pro svůj dotek zlata na stříbrné minci. Tělo ležícího tygra je šikovně zdůrazněno 24 karátovým zlatem a maximální náklad této mince bude 50,000 kusů, v ceně kolem 70 AUD.

Pro vášnivé sběratele či milovníky Čínských Lunárních mincí je tu opravdový Piece de résistance Tygr s drahokamem. Mince je ražena z 1kg stříbra a zobrazuje ležícího tygra v barvě se zlatým topazem umístěným v jeho oku. Tato jedinečná mince je vydána v nákladě pouze 5,000 kusů a cena se bude pohybovat kolem 1,450 AUD.

Všechny mince jsou dodány v prezentačním balení spolu s certifikátem věrohodnosti od Australské mincovny.pátek 27. listopadu 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit